Karlovarský úředník upozornil na chyby v tendru: Vyhodili jej

02.05.2011 10:42

Být přespříliš aktivní se někdy nevyplácí. Úředník karlovarského magistrátu Marian Odlevák totiž upozornil vedení města na nestandardní zakázku, na které údajně prodělalo městské infocentrum. Krátce poté byl odvolán a jeho odbor byl na magistrátu zrušen.

Karlovarský úředník upozornil na chyby v tendru: Vyhodili jej
Odlevák, který je i koaličním zastupitelem, podle Mladé fronty Dnes (MfD) před několika týdny narazil při kontrole účtů městského infocentra na podezřelou soutěž z roku 2007. Týkala se vydávání čtyř druhů reprezentativních a informačních tiskovin.

Podle dokumentace, kterou má MfD k dispozici, vyhrálo soutěž infocentrum s nejnižší nabídkou 1,7 milionu. Odlevák však při kontrole faktur zjistil, že infocentrum přenechalo výrobu Encyklopedie Karlovy Vary od A do Z a nového Spa magazínu (tedy přes 60 procent zakázky) soukromé firmě, která v tendru neuspěla. Z vysoutěžených peněz na tyto publikace si přitom nenechalo ani korunu. Firmě navíc zůstávaly příjmy z inzerce.
    

„Je pravda, že od srpna do prosince 2007 tam byl souběh, kdy měla firma podporu na starý magazín, dotaci na nový a ponechávala si i reklamu," přiznal ředitel infocentra Petr Masák (ALTERNATIVA).
    

Odlevák shromáždil všechny doklady a jako závažné sdělení je poslal primátorovi Petru Kulhánkovi (Karlovarská občanská alternativa). Klhánek se ale nakonec postavil za Masáka, přestože on, stejně jako Kulhánek připouštějí, že výběrové řízení nebylo v pořádku. Viníka však vidí v tehdejším vedení města. Podle nich bylo vypsání soutěže nesmyslné, protože bylo předem jasné, kdo vyhraje.

"Organizační změna se připravovala od ledna. To s tímto případem nesouvisí," tvrdí primátor pak k Odlevákově odvolání, jehož osoby se radní podle MfD zbavili jen osm dní po předložení důkazů a také rozhodli o zrušení odboru.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Houbaříte rádi? Tak se posaďte. EU chce novou regulaci pro vaše bezpečí

16:43 Houbaříte rádi? Tak se posaďte. EU chce novou regulaci pro vaše bezpečí

Server Deník.cz tvrdí, že se v Bruselu zrodil další absurdní návrh. EU by prý ráda regulovala nošení…