Úřad vlády: Tripartita se zabývala aktuální situací v zemědělství či problematikou duálního vzdělávání

07.05.2024 10:17 | Tisková zpráva

V pondělí 6. května 2024 se ve Strakově akademii uskutečnilo 175. plenární zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů řešili mimo jiné aktuální situaci v zemědělství, ukotvení duálního systému vzdělávání do školského systému či vytvoření seznamu zemí, jejichž občané nebudou potřebovat k práci v Česku zvláštní povolení.

Úřad vlády: Tripartita se zabývala aktuální situací v zemědělství či problematikou duálního vzdělávání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Tripartita projednala aktuální situaci v zemědělství. Ministr zemědělství informoval sociální partnery o vývoji v rámci EU i na národní úrovni a o možnostech státu, jak zemědělcům pomoci jejich problémy řešit. Jedná se především o nízké ceny některých plodin na komoditních burzách, problémy zaviněné výkyvy počasí či vysokou míru byrokracie.

Ministr Výborný shrnul výsledky dosavadních jednání české vlády na evropské úrovni, jež mají za cíl ochránit české producenty, a představil i mimořádnou finanční pomoc, kterou zemědělci dostanou už v první polovině letošního roku. Zmínil i další mimořádnou pomoc, kterou vláda projedná pro sektor ovocnářství, školkařství a další postižené nedávnými mrazy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.