George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

05.05.2024 20:21 | Zprávy

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených propalestinskými protestujícími, s většími problémy, než by se mohlo zdát. Protestující, kteří vystupují proti Izraeli a americkému prezidentovi, jehož nazývají „Genocida Joe“, totiž zdaleka nejsou osamoceni, ale opírají se o peníze od vlivných podporovatelů demokratů. Nejhlasitěji vystupující skupiny podle serveru Politico získávají peníze na protesty od miliardářů, mezi nimiž nechybí jméno Billa Gatese, finančníka George Sorose či Davida Rockefellera juniora.

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete
Foto: repro youtube, tan
Popisek: George Soros

Americký prezident Joe Biden jen několik měsíců před prezidentskými volbami v USA nečelí pouze zradikalizovaným studentům a aktivistům, kteří obsadili budovy mnohých nejprestižnějších univerzit v zemi a šíří z nich rétoriku proti Izraeli, americké zahraniční politice či antisemitské výroky, ale rovněž spletité „krakatici“ jejich podporovatelů.

Server Politico ve své analýze píše, že propalestinští protestující získali na svou stranu překvapivou podporu, kterou jsou největší dárci Bidenovy kampaně. „Některé z nejhlasitěji vystupujících skupin proti Bidenovi a Izraeli jsou financovány nadacemi spojenými s největšími jmény z demokratických kruhů,“ upozorňuje server.

Zatímco tak protiizraelští demonstranti na prezidenta USA pořvávají hanlivé výrazy včetně přezdívky „Genocida Joe“, chodí jim na to peníze od největších mecenášů Demokratické strany, mezi nimiž nechybějí ani známá jména, jakož spoluzakladatele společnosti Microsoft Billa Gatese, finančníka George Sorose či Davida Rockefellera juniora.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kotas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za 14 dní budou Azováci v Praze. Za 500 Kč si s nimi můžete popovídat

12:15 Za 14 dní budou Azováci v Praze. Za 500 Kč si s nimi můžete popovídat

Vojáci brigády Azov, kontroverzní brigády, na kterou v minulosti i Američané uvalili sankce, vyjedou…