Lékaři jsou v balíku. Ve státních nemocnicích dokonce ve vatě

03.08.2012 20:49 | Zprávy

Zatímco lékař v privátním zařízení si vydělal v roce 2011 průměrně 55 514 korun měsíčně, doktor pracující ve veřejném zdravotnictví pobíral ještě o 2173 korun více.

Lékaři jsou v balíku. Ve státních nemocnicích dokonce ve vatě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studentky lékařské fakulty

Data vyplývají z dokumentu Mzdy a platy ve zdravotnictví v roce 2011, který vypracoval Ústav zdravotnických informací a statistiky.

Průměrný měsíční plat zaměstnanců ve zdravotnických zařízeních, jejichž zřizovatel je ministerstvo zdravotnictví či obrany, kraj nebo obec, v roce 2011 činil 29 188 Kč a oproti roku 2010 vzrostl o 5,2 procenta.



O 15 procent více

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ann

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tou revizí pobytu Ukrajinců v ČR?

A taky jak se stavíte k pomoci Ukrajině? Nepomohlo by, což chtěl i sám Zelenský, aby Ukrajinci šli za svou zem bojovat a neschovávali se třeba zde? A jaký bude váš přístup k sociálním dávkám pro Ukrajince?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Náhoda? Pšenák a Rakušan. Vidlák vidí souvislost

15:20 Náhoda? Pšenák a Rakušan. Vidlák vidí souvislost

Předseda hnutí Stačilo! Daniel Sterzik se rozzlobil. Takřka do běla ho rozpálil muž stojící na jedné…