Migrace? Vážné zprávy. Jde o Německo

16.07.2019 13:02

Matematika Mariana Kechlibara zaujalo, že se znovu na stůl dostává myšlenka uprchlických kvót. Přišla s ní italská vláda s ministrem vnitra Salvinim, ale nebyla jediná. O kvótách na přerozdělování uprchlíků se mluví i v Německu a tam to má pikantní nádech. Poslanec Thorsten Frei totiž navrhuje systém kvót přijmout, ale lidem to zatajit. Zdá se vám to hrozné? Prý by mohlo být ještě hůř. Až se problematiky migrace chopí němečtí Zelení...

Migrace? Vážné zprávy. Jde o Německo
Foto: Archiv MK
Popisek: Matematik a publicista Marian Kechlibar
reklama

Český premiér Andrej Babiš (ANO) se rád holedbá, že spolu s maďarským premiérem Viktorem Orbánem smetl z jednacího stolu myšlenku na přerozdělování migrantů v Evropě. Jenže se ukazuje, že to není tak úplně pravda. O povinných kvótách na přerozdělování uprchlíků se mluvilo od roku 2015 a už se o nich mluví zase. Mluví o nich italská vláda s ministrem vnitra Matteem Salvinim, o němž říkává předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura, že jsou na jedné lodi.

Anketa

Dali byste dětem stávkujícím proti klimatu „přes držku“, jak proponuje předseda Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák?

95%
5%
hlasovalo: 12079 lidí

O povinných kvótách se už mluví i v Německu. Hrozivé se Kechlibarovi zdá, že poslanec CDU/CSU Thorsten Frei přišel s myšlenkou systém kvót prosadit tajně, aby kvůli tomu občané jednotlivých členských zemí EU moc neprotestovali. „V zásadě podporujeme stanovisko spolkové vlády. Jsou ale věci, které by se měly udělat, ale raději o nich nemluvit na veřejnosti – a vytvoření mechanismu pro rozdělování lidí zachráněných na moři mezi členské státy mezi ně zajisté patří,“ pravil německý poslanec.

Podle matematika Mariana Kechlibara se vlastně není co divit, když Německo už mnoho a mnoho let řídí velká koalice konzervativního tandemu CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové a sociální demokracie. Kechlibar v textu na svém webu poznamenal, že dokud se nezmění vládní garnitura, nezmění se ani myšlenky, které z její strany vycházejí.

V závěru svého článku matematik Kechlibar neváhal a namaloval, jak se říká, čerta na zeď. Zeleného čerta. Když je totiž řeč o výměně politické garnitury v Německu, může to také znamenat, že v německém parlamentu významně posílí němečtí Zelení.

„Nerad vás děsím, ale podle nedělního průzkumu by z příštích voleb mohla velmi těsně vyjít většina pro zeleno-rudo-rudou koalici. A to bychom teprve viděli zajímavé iniciativy, přátelé. Myšlenka na to být Vorreiterem (předvojem) Evropy či celého světa je zvlášť u německých Zelených hodně zakořeněná,“ uzavřel matematik.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na covid zemřela výrazná členka ODS. Pro PL pravidelně komentovala hrůzy v Praze

17:01 Na covid zemřela výrazná členka ODS. Pro PL pravidelně komentovala hrůzy v Praze

V sobotu zemřela pražská zastupitelka, předsedkyně magistrátního kontrolního výboru a právnička Jaro…