Minářův řečník z Václaváku vymyslel, jak restartovat Česko. Šichtařová se jen chytala za hlavu, jaké nesmysly to sepsal

02.04.2020 19:40 | Zprávy
autor: tle

Ekonomka Markéta Šichtařová se rozepsala o nápadu marketéra Martina Jaroše na restart Česka. „Uši mě bolí – mějme férovou společnost a totální rovnost. Ach, jak jenom je možné, že to někdo neslyší? Že neslyší, že férovost a spravedlnost je přesným opakem rovnosti! Lidé si nejsou rovní. Lidé jsou různí, mají různé zásluhy – a za ně různé příjmy a různé bohatství,“ kritizovala Jarošův text. Ve svém článku rozebrala jednotlivé body Jaroše, které navrhoval.

Minářův řečník z Václaváku vymyslel, jak restartovat Česko. Šichtařová se jen chytala za hlavu, jaké nesmysly to sepsal
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová

Marketingový expert a jedna z hlavních tváří demonstrací Milionu chvilek Martin Jaroš napsal na Facebook příspěvek, jak pozitivně změnit Česko. Sepsal hned několik nápadů, jak toho docílit. Například zrušit všechny staré exekuce, změnit celkově přístup k úvěrům, zavést vyšší daně pro bohaté a mnoho dalších. Vládě s úderem koronaviru vyčetl především počáteční lhaní a trvající neschopnost se zorganizovat. „Jak šel stát relativně dolů, tak občan vyrostl, už nechci vrchnost, před kterou se klaníme, stát musí být sluha,“ napsal marketér.

Jako další bod zmínil lepší daně. Nazrál prý čas k tomu, aby bohatí platili vyšší daně. A to i procentuálně. „Hlásím se k tomu dobrovolně. U nás je šíleně vysoké zdanění práce a naopak mimořádně nízké zdanění majetku. Je to dědictví z dob, kdy v zemi nebyl kapitál, takže se všechno chtělo vydřít ze zaměstnanců. Je načase to zvrátit. A navrhuju, aby bohatí zaplatili podstatně víc. I symbolicky to má význam,“ je přesvědčen Jaroš.

Majetek a ekonomický vliv se podle něj koncentruje v rukách čím dál menšího množství osob. „Pokud budeme chtít udržet minimálně stejnou úroveň státních služeb, tak čím dál větší procento daní bude muset přicházet od bohatých a superbohatých. Vsadím boty,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…