Místo díků maminkám a Bohu nenávistné vzkazy na Hrad. Nedalo se na to koukat! Televizní kritička rozcupovala politické agitace na Českém lvu

11.03.2018 14:30

Filmová a televizní kritička Tereza Spáčilová se na serveru Reflex.cz pozastavila nad včerejším předáváním cen Český lev. Podle něj se sice probíraná politika na slavnostním večeru dala pochopit, na celý přenos se však nedalo dívat, tvrdí. A nebyla sama, kdo večer okomentoval.

Místo díků maminkám a Bohu nenávistné vzkazy na Hrad. Nedalo se na to koukat! Televizní kritička rozcupovala politické agitace na Českém lvu
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Petr Robejšek

„Zatímco Oscary se letos politice taktně vyhýbaly, finále Českého lva se neslo ve znamení bojovné rétoriky. Místo tradičních díků maminkám a Bohu se vysílaly nenávistné vzkazy na Hrad a zmatený divák musel nutně nabýt dojmu, že ve zprávách něco zásadního přeslechl,“ podotkla Spáčilová úvodem svého textu. Povšimla si tak výzev k nevolbě Miloše Zemana i obrany „politicky nezávislé České televize“. 

Původní text ZDE

„Dalo se to všechno pochopit, ale popravdě – nedalo se na to koukat. Ne celé ty dvě a půl hodiny, jež přenos z pražského Rudolfina trval. Připočteme-li doprovodnou hudební složku, nepochopitelně alternativní relikt vachlerovských časů, příznačný svou diváckou nevstřícností, byly to pro publikum krušně strávené hodiny,“ podotkla také Spáčilová a považuje zmiňovanou politickou hysterii za zbytečnou. 

„Jakkoli se vztahovala k myšlence, s níž lidsky – a obzvláště pak ve vztahu k situaci na Slovensku – nelze nesympatizovat, z čistě diváckého hlediska si potlesk nezasluhuje. A už vůbec ne od filmových fanoušků,“ uzavřela Spáčilová s tím, že oslava filmu se nekonala. Ona sama se i obává, že účel nesplnily ani ony angažované vzkazy. 

Výraznou noblesu zachoval během vyhlašování cen herec Viktor Preiss. Na dálku pozdravil režiséra Jiřího Menzela

„Je opravdu pozoruhodné, jak málo filmových umělců v loňských parlamentních volbách jednoznačně podpořilo nějakou politickou stranu a jak mnoho z nich bojuje za Českou televizi. Čím to asi bude?“ pozastavil se pak nad přenosem z Českých lvů politolog Petr Robejšek. 

Server Ahaonline.cz se pak zamyslel nad tím, že akademici opětovně ignorovali úspěšný seriál Policie Modrava Jaroslava Soukupa. „Přestože do kategorie Nejlepší dramatický televizní seriál přihlásily všechny televize své nejúspěšnější projekty, bodovala jen Česká. Akademici v jednokolovém hlasování vybrali seriály Bohéma, Svět pod hlavou a Trpaslík. Ani jeden z nich přitom nedosáhl takové divácké sledovanosti jako druhá řada Policie Modrava, které se opět podařilo zlomit dvoumilionovou hranici sledovanosti,“ píše server. Soukup pak k tomu podotkl, že se s tím nedá nic dělat. On sám je rád, že seriál je úspěšný hlavně u diváků. 

reprofoto Youtube

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Základna USA u Ostravy? Vondra bude rád. Teď se přidal Landovský

18:23 Základna USA u Ostravy? Vondra bude rád. Teď se přidal Landovský

Velvyslanec ČR při NATO Jakub Landovský reagoval na výroky nového místopředsedy ODS Alexandera Vondr…