Najednou jste všichni proti uprchlíkům, poznamenal ve sněmovně Marek Černoch, když i Bělobrádek...

01.10.2015 14:11

Poslanec Marek Černoch (Úsvit) zareagoval při dnešním jednání Poslanecké sněmovny na slova mimo jiné i vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL). Celá debata se týkala uprchlické krize.

Najednou jste všichni proti uprchlíkům, poznamenal ve sněmovně Marek Černoch, když i Bělobrádek...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Černoch v redakci Parlamentních Listů

„Jsem zmaten z jedné věci, a to, jak se názory otáčejí. Ještě před pár měsíci zaznívaly názory, ne, že se nic neděje, že je všechno v pořádku, že naopak máme přijímat,“ uvedl Černoch. Poznamenal i, že slyšel názor ministra financí Andreje Babiše (ANO), že se nebudeme bránit kvótám, abychom nepřišli o dotace.

„Jaká je tedy dnes situace? Jakým způsobem se dnes na tuto situaci pohlíží? Myslím, že ve zmatku, protože tady zazněla spousta informací, jak to řešit, co bychom měli řešit, že bychom vlastně měli postupovat společně, s čímž naprosto souhlasím. A je to věc, po které Úsvit volá celou dobu,“ dodával Černoch. Vyzval k tomu, abychom postupovali společně jako celá Evropa, protože ten problém se týká nás všech.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Černoch reagoval mimo jiné i na Bělobrádkův projev, kdy předseda lidovců uvedl, že masová migrace je bezpochyby jedním z největších problémů současné Evropské unie. Dle něj si musíme uvědomit, že jde o nejmasovější migraci od druhé světové války. „Máme zde zhruba 60 milionů běženců. To je obrovské číslo a je naprosto jasné, že Evropa ani při nejlepší vůli nemůže v krátké době absorbovat více než jednotky procent tohoto počtu. To je evidentní,“ doplnil.

Miliony zoufalých lidí, kteří přijdou na oplocenou hranici, se však podle něj zastavují skutečně jen velmi těžko. „Musíme se maximálně zabývat tím, jak dosáhnout toho, aby se vůbec na ten pochod nedali. To není kapitulace, to je přiznání faktu. My jsme schopni v nějaké kapacitě ubránit hranice, ale pokud bude migrantů více než těch, kteří hranice chrání a hlídají, tak to je v podstatě neřešitelné,“ uvedl také Bělobrádek. „My tedy musíme říci jasně, že místo kvót je potřeba zacpat onu díru, ten příliv uprchlíků, kteří sem jdou. A skutečně to nemohou zajistit pouze hranice,“ podotkl.

Závěrem nabádal k tomu, aby se občané ČR nebáli tyto děti přivádět na svět, aby se o ně starali. „Protože předpokládáme, že náklady na asimilaci těchto občanů budou nulové, což se u mnoha imigrantů skutečně předpokládat nedá,“ dodal.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

12:53 Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

Na Slovensku je rušno kolem veřejnoprávních médií. „Největší likvidátoři svobody slova se dnes pasuj…