Nařčená Bradáčová: Nahrávku proti mně vyrobila média

17.04.2013 15:21

Vrchní pražská státní zástupkyně Lenka Bradáčová se pro ParlamentníListy.cz vyjádřila k informacím, které se na veřejnost dostaly díky nahrávce pořízené ve studiu rádia Frekvence 1 poté, co pořad skončil. Podle ní to bylo neetické a je to uměle vyrobený případ.

Nařčená Bradáčová: Nahrávku proti mně vyrobila média
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Pavel Blažek jmenoval Lenku Bradáčovou vrchní státní zásupkyní v Praze

Důležitá pro vyšetřování závažných případů je však také dobrá spolupráce mezi policií a státními zástupci, kteří případy dozorují. Ale do vztahů mezi šéfem Úřadu odhalování korupce a finanční kriminality Tomáše Martince a vrchní státní zástupkyní padl stín. Podle Bradáčové útvar podivně nakládá s informacemi, které získal při vyšetřování citlivých kauz. Podala proto stížnost policejnímu prezidentovi Martinu Červíčkovi. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) řekl, že je nepřípustné, aby policie používala metody z 50. let minulého století.

Šokovaný Kalousek

Výhrady k práci útvaru má i ministr financí Miroslav Kalousek kvůli případu společnosti Amun.Re. Té polostátní akciová společnosti ČEZ zaplatila pět miliard korun za solární projekty, jenže okolo jejích konečných vlastníků prý panují pochybnosti. Transakcí se už předloni zabýval Finanční analytický útvar Ministerstva financí a své poznatky předal Útvaru pro odhalování korupce, který však případ sám odložil. Kalousek prohlásil, že byl „hluboce šokován z toho, že úroveň informací, na takové míře podrobností, které dostaly orgány činné v trestním řízení od finančně analytického úřadu, byly odloženy“.

Zřejmě i některým vysoce postaveným policistům osoba vrchní státní zástupkyně, která nemíní zavírat oči před zametáním citlivých případů pod koberec, vadí. Bradáčová nedávno po skončení jednoho pořadu v rádiu naznačila, že na ni Martinec „vyrobil“ případ.

Nahrávka byla pořízena neoprávněně

Šlo o prověřování jejího bývalého manžela Tomáše Hájka, s nímž už tři roky nežije. Ale Bradáčová se nechce ke svým slovům v rádiu vracet. „Nebudu komentovat, co vyrobila média. To jsou zbytečné věci, které vyvolávají virtuální konflikty,“ prohlásila pro ParlamentníListy.cz.

Podle jejích slov to byla neoprávněně pořízená nahrávka, navíc vytržená z kontextu, která prý nebyla v souladu se všemi etickými principy, protože byla pronesena až po skončení rozhlasového pořadu.

Pražská vrchní státní zástupkyně se nechtěla vyjádřit ani k tomu, zda se vztahy mezi ní a policejním šéfem vyjasnily. „Řešit různé věci je důležitější než vyvolávat nebo usměrňovat tyto virtuální vztahy. Není to pro mne významné, významné jsou pro mne jiné věci,“ uvedla Lenka Bradáčová pro server ParlamentníchListů.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

5:15 Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

TÝDEN V MÉDIÍCH Obrovskou porci demagogie vytasil komentátor Vladimír Mertlík při obhajobě akcí Mili…