Obamův muž v ČR: Trumpa musíme pohnat k zodpovědnosti. Tlak klidně do konce jeho života

18.01.2021 22:31 | Zprávy

Bývalý velvyslanec Spojených států v Praze, spoluautor první ústavní žaloby na Donalda Trumpa Norman Eisen v pondělním pořadu Dvacet minut Radiožurnálu komentoval bouřlivé dění v USA. Nabídl svůj odhad, jak dopadne druhý pokus o impeachment odcházejícího prezidenta Donalda Trumpa. „Džina, který byl vypuštěn z lahve, musíme vrátit zpátky,“ řekl. Nedávný útok na Kapitol byl podle jeho slov „převrat lidí, kteří jsou u moci“.

Obamův muž v ČR: Trumpa musíme pohnat k zodpovědnosti. Tlak klidně do konce jeho života
Foto: Hans Štembera
Popisek: Někdejší americký velvyslanec Norman Eisen

Mezi těmi, kdo vtrhli do Kapitolu, byl i muž s nápisem na tričku Tábor Osvětim, právě Eisenova rodinná historie je s Osvětimí spojená, situaci proto vnímá velmi osobně. „Kvůli rodinné historii mé matky, která přežila Osvětim. Vidět muže, který takto zesměšňuje holokaust, a nebyl jediný, bylo to pro mě velmi osobní. Toto hnutí extrémně ultrapravicových následovníků Trumpa je plné neonacistů a rasistů,“ komentoval výjevy v americkém Kongresu.

Varoval jsem už dávno před tím, že situace může vygradovat do takových rozměrů. „Varoval jsem před tím. To, jakým způsobem Trump popíral volební výsledky a demokracii, s tou obří falešnou lží. A pak ty lidi popírají holokaust. To vše se 6. ledna spojilo. Bylo to strašidelné,“ doplnil Eisen.

Svými slovy shrnul, čím útok na Kapitol byl: „Říkám tomu povstání a vzpoura proti vládě. Byl to násilný protest. Byl to v podstatě převrat lidí, kteří jsou u moci,“ podotkl, že napaden nebyl pouze Kongres, ale také exekutiva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Často mluvíte o lidech v exekuci nebo inslovenci

Ale zamýšlel jste se někdy na tím, jak minimalizovat to, aby se do nich lidé dostávali? A když už, aby to pro ně nebylo úplně likvidační - hlavně teda exekuce. Vím, že jste prosadili milostivé léto, ale to problém zcela neřeší a také nebylo určeno pro všechny. PS: Zabýváte se i přístupem exekutorů, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolaps španělské sítě: Se soláry a větrníky to nesouvisí, ujišťuje vláda

22:08 Kolaps španělské sítě: Se soláry a větrníky to nesouvisí, ujišťuje vláda

Mnozí energetičtí odborníci se k výpadkům elektřiny na Pyrenejském poloostrově vyjadřují s názory, ž…