Obnova zrušených organizací ODS v Praze začne až v dubnu

20.03.2013 17:27

Obnova zrušených organizací ODS v Praze 4 a 12 začne zřejmě až v dubnu. Straníci musí do konce března zaplatit členské příspěvky. Teprve poté bude jasné, kolik lidí v jednotlivých oblastech zůstane. ČTK to dnes řekl senátor Tomáš Grulich, který má na starosti obnovu ODS v Praze 12.

Obnova zrušených organizací ODS v Praze začne až v dubnu
Foto: red
Popisek: Logo ODS

 "Čekám, kolik lidí zaplatí členské příspěvky, kolik lidí se přehlásí, a pak budu konat," řekl ČTK Grulich, který by měl výkonné radě předložit žádosti o přidělení licencí pro nová místní sdružení. Podle Grulicha dosud příspěvky zaplatilo přes 30 lidí z původních asi 85 členů. "Věřím, že se ještě nějací přihlásí, naopak mám zprávu, že se chtějí vrátit někteří lidé, kteří předtím z ODS odešli," poznamenal senátor.

Na obnovení stranických buněk má ODS tři měsíce

Část straníků z Prahy 12 odejde, podle schválených pravidel totiž členy nových sdružení mohou být jen ti, kteří mají v daném obvodu trvalé bydliště. V Praze 12 byli registrováni i lidé z jiných městských částí, například z Prahy 1 a 4. Podle Grulicha tvořili asi čtvrtinu členské základny.

Grulich postup koordinuje také s prvním místopředsedou pražské ODS Zdeňkem Zajíčkem, který má na starosti obnovu stranických buněk v Praze 4. Ve čtvrtém obvodu už někteří straníci požádali o založení nových místních sdružení. Podle informací ČTK se jedná o straníky, kteří se zrušením oblastního sdružení nesouhlasili a ostře proti němu vystupovali. Na obnovení stranických buněk má ODS tři měsíce. Výkonná rada o zrušení oblastních sdružení v Praze 4, 12 a v Praze-západ rozhodla na konci února.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po tom, co ČT napáchala, už ji nikdo nebere vážně,  myslí si Ovčáček. Vždycky se prý baví, když Nora Fridrichová píše na Twitter...

18:28 Po tom, co ČT napáchala, už ji nikdo nebere vážně, myslí si Ovčáček. Vždycky se prý baví, když Nora Fridrichová píše na Twitter...

V jednu chvíli to vypadalo, že snad na Kavčích horách spáchají sebevraždu. Těmito slovy hradní mluvč…