Odbory jednaly. A zároveň chystaly stávku, kritizuje komentátor

11.06.2011 13:48

Na pondělí dopoledne vyhlásily odbory stávku v dopravě jako protest proti chystaným reformám. Komentátor serveru Aktuálně.cz Jan Lipold tvrdí, že stávka odborářů byla nevyhnutelná už od počátku jednání.

Odbory jednaly. A zároveň chystaly stávku, kritizuje komentátor
Lipold si všiml, že u přepážek v centrále pražského Dopravního podniku ležely letáky informující o stávce už ve čtvrtek ráno. To bylo ještě předtím, než šli odboráři na jednání s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09).

Poté oznámili, že „jednání bylo bezvýsledné", a vyhlásili termín stávky.

„Zatímco odbory vyjednávaly s vládou o „dohodě" a hledaly „kompromis", zároveň tiskly a rozdávaly letáky, ve kterých se občanům omlouvají za to, že budou stávkovat. Nepočítaly s možností, že by se s Kalouskem, Nečasem a Drábkem nějak domluvily a stávka se nekonala," píše Lipold na svém blogu.

SLEDUJEME téma stávka

Pokud by se snad jednání podařilo, odbory by nakoupené a vytvořené letáky vyhodilo. Šéfové odborů ale počítali s tím, že se nedohodnou.

Podle Lipolda odborářům ubývá platících členů a pokud chtějí dostat lidi do ulic, musí se uchýlit k používání hrubších výrazů: zákeřné reformy, důchodová loupež nebo kšeftování se zdravím.

Vyvstává otázka, zda by proti reformám každý vytáhl stejně jako „železná pěst dělnické třídy". Lipold se ptá, zda jsou reformy skutečně zákeřné.

Poukazuje na to, že heslo „Stávkujeme za vás" neplatí alespoň v případě horníků, kteří hodlají zablokovat silnice hlavního města. Oni totiž stávkují „proti nám".
Stávku ovšem Lipold nepovažuje za výjimečnou věc. Jen se u nás zatím tolik nestávkovalo.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…