Ovlivňování v ČT. Žádné emoce ani osobní sympatie, bouchl do stolu zájemce o post ředitele

27.05.2023 21:33 | On-line
autor: luk

„Nevnímám to jako handicap, ale jako pozitivum,“ prohlásil Pavel Hřídel, kandidát na generálního ředitele České televize, o faktu, že nikdy předtím nepracoval v médiích. U současného ředitele a Hřídelova protikandidáta se projevuje profesní slepota. Současný stav České televize Hřídel nevnímá jako ideální. Nezávislost v ČT není taková, jaká by měla být, vzdaluje se od poslání veřejnoprávní televize. Pokud by v kandidatuře uspěl, snažil by se o větší transparentnost, přeměnu programové skladby a objektivitu České televize. Koncesionářské poplatky by nezvyšoval.

Ovlivňování v ČT. Žádné emoce ani osobní sympatie, bouchl do stolu zájemce o post ředitele
Foto: Hans Štembera
Popisek: Auto České televize, ilustrační foto

Kandidát na generálního ředitele České televize a bývalý šéf teplárny Strakonice Pavel Hřídel byl hostem pořadu na DVTV. Manažerský přístup je podle něj všude stejný, uznal však, že vedení České televize a energetika se nedají srovnávat. Za handicap nicméně fakt, že v médiích nikdy nepracoval, na rozdíl od svých protikandidátů, nepovažuje. „Samozřejmě s tím všichni počítají, že jsem handicapovaný. Ale já si nemyslím, že to je zásadní handicap, protože ten přístup k řízení společnosti, základy toho, jak společnost funguje, ty jsou všude stejné,“ řekl s tím, že než začal pracovat v oblasti energetiky, pracoval v oblasti textilu. Tyto oblasti se podle něj také lišily, přesto v nich byl schopen manažerskou funkci vykonávat. „Bavíme se o manažerské funkci. Já nemusím být dobrý kameraman, nemusím být dobrý scénárista, ale musím umět řídit společnost,“ prohlásil.

 

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…