Pád režimu? Kalousek zděšen. Řev proti zákonu zděsí i Rakušana

25.01.2022 12:07 | Ze sítí

Před Poslaneckou sněmovnou je dnes živo, projednává se pandemický zákon. A demonstranti mu přišli vyjádřit jasné NE! Mezi nimi i advokát Jindřich Rajchl. Ten připomínal, že moc státu vychází z občanů, kteří mají právo se k zákonům vyjádřit. A kdo to označuje za šikanu, ten se podle něho zbláznil. Zamířil také do historie: „Nezničil nás Hitler, nezničil nás Stalin a rozhodně nás nezničí ani Rakušan.“ Mezitím se na demonstraci objevilo něco, co znepokojilo Miroslava Kalouska. Projednávání pandemického zákona bylo každopádně odloženo kvůli vetu SPD.

Pád režimu? Kalousek zděšen. Řev proti zákonu zděsí i Rakušana
Foto: Repro Twitter
Popisek: Šibenice na demonstraci proti pandemickému zákonu

Jedním z řečníků před Poslaneckou sněmovnou byl advokát Jindřich Rajchl, který připomínal, že zdrojem moci v České republice je lid. „Ne vláda, ne Poslanecká sněmovna, ale vy.  Oni vás musí poslouchat,“ hřímal před shromážděným davem. Reagoval na článek SeznamZpráv, že občané „šikanují“ poslance svými maily. Podle Rajchla mají občané právo sdělit svůj názor a kdo to označí za šikanu, tak se prostě a jednoduše zbláznil. „Tahle země má svého jasného šéfa, a to jste vy, občané České republiky,“ vzkázal demonstrujícím, kteří ho odměnili potleskem.

Řekl také, že vláda byla donucena ke zrušení vyhlášky o povinném očkování. „Pokud pan Fiala říká, že nechtěli rozdělovat společnost, tak lže, byli k tomu donuceni a bylo to díky vám,“ děkoval davu. A uvedl, že neplatí ani to, že by nebylo povinné očkování, rozkaz pro vojáky prý stále platí. Za vojáky hodlá bojovat podle svých slov do konce svých sil.

Co se týče šikany, namítl, že jsou to naopak občané, kteří jsou šikanováni vládními opatřeními. A srovnal situaci s tou před sametovou revolucí, řka, že tehdy také byly cenzurovány názory, lidé byli vyhazováni z práce a omezováno bylo i vzdělání. „Tenhle režim bude trvat jen do té doby, dokud my s nimi tu hru budeme hrát. A já už tu hru hrát nechci, vy ano?“ vyhlásil směrem k davu. Odpověď davu byla nabíledni. Jedinou zbraní režimu je podle něj strach, stejně jako v každé totalitě, a také se snaží lidi rozdělit.

O Češích se říká, že jsou Švejkové, s tím Rajchl nesouhlasí. „My žijeme ve střední Evropě, mezi Německem, mezi Ruskem, mezi dvěma velmocemi. Mnohokrát se nás snažily zničit, mnohokrát to vypadalo, že tenhle národ padne. Ale my jsme tady pořád a je to proto, protože český národ je národem hrdinů,“ řekl a dodal: „Nezničil nás Hitler, nezničil nás Stalin a rozhodně nás nezničí ani Rakušan.“

Na protestech se také objevila podomácku vyrobená šibenice s nápisem „Všichni vlastizrádci a jejich přisluhovači skončí na šibenici“. Tu vyfotil reportér Deníku N Lukáš Prchal a zveřejnil s narážkou na předchozí demonstrace: „Před Sněmovnou stojí šibenice s tímto nápisem. No, už jednou to prošlo, proč to pro velkou slávu nezopakovat…“

„Toto už jsou nebezpečné projevy extremismu, kterým byste neměli nečinně přihlížet,“ nabádal policii v reakci bývalý poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek. A přidal delší komentář: „Jako zrádci národa vyobrazeni pánové Kubek, Šedo a Prymula. Ve spojení se šibenicí je to nebezpečné vyhrožování. V téhle zemi by nikdo nikomu šibenicí beztrestně vyhrožovat neměl. Před deseti lety mi tak na stejném místě vyhrožoval jeden spratek a dostal alespoň nafackováno.“

Ozval se také senátor Zdeněk Hraba: „Vyhrožovat šibenicí je odporný hyenismus. A nezáleží, jestli je takto vyhrožováno politikovi nebo komukoliv jinému. Každý má samozřejmě právo vyjádřit svůj názor, ale výhrůžka není vyjádřením názoru. Do normální slušné společnosti toto nepatří.“

Co se týče pandemického zákona, Hraba soudí, že je lepší zákonný nástroj mít a třeba ho ani nepoužít, než ho nemít, až bude potřeba. „Ale takto citlivá novela by si zasloužila důkladné projednání a hlavně vysvětlení veřejnosti, co vlastně znamená,“ podotkl. K důkladnému projednání zřejmě dojde, protože dnes bylo projednání zavetováno.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

střelba na FF

Dobrý den, kdy bude ukončeno vyšetřování střelby na FF? Netrvá vyšetřování nějak dlouho? A druhá věc, co mě zajímá je, zda stát nějak odškodnil nebo odškodní rodiny obětí? Já netvrdím, že za to stát může, ale je to to nejmenší, co můžete udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dominik Hašek – král hlupáků. Na Slovensku si všimli, jak o Francii mlčel jak zařezaný

14:49 Dominik Hašek – král hlupáků. Na Slovensku si všimli, jak o Francii mlčel jak zařezaný

„Hašek prošustroval miliony a teď je za krále hlupáků“, i takto se dnes na Slovensku mluví o slavném…