Palestinský žadatel o azyl bude pykat. Nejméně třikrát zaútočil na ženy. Jedna z nich dopadla velmi špatně

26. 2. 2018 12:06

V bavorském Traunsteinu dnes začíná dlouho očekávaný proces se čtyřiatřicetiletým žadatelem o azyl z Palestiny, který čelil obvinění ze znásilnění a dalších dvou pokusů o sexuální zneužití.

Palestinský žadatel o azyl bude pykat. Nejméně třikrát zaútočil na ženy. Jedna z nich dopadla velmi špatně
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Uprchlíci tvoří pod dohledem policie fronty na autobusy

K prvnímu napadení a znásilnění mělo dojít předloni v dubnu, kdy v časných ranních hodinách napadl mladou ženu, která se vracela domů z diskotéky. Jeho oběť v důsledku prožitého traumatu utrpěla mrtvici. Prvního pokusu o znásilnění se však měl palestinský žadatel o azyl dopustit již v listopadu 2015. Stalo se tak na parkovišti u jedné z restaurací dvacetitisícového Traunsteinu. Oběť se však pomocí dobře mířených kopů ubránila.

Zatím třetí případ napadení se sexuálním podtextem, za jehož spáchání nese podle vyšetřovatelů migrant zodpovědnost, se odehrál v listopadu 2016. V nedalekém Kemptenu měl Palestinec napadnout ženu, která se věnovala joggingu. Běžkyně se však nedala a vedle hlasitého křiku se pachateli bránila. Útočník ji pustil až tehdy, když se v nedalekém domě rozsvítilo světlo. Žena tak znásilnění unikla, ale utrpěla vážná zranění v oblasti očí.

Násilníkovi, který se narodil v pásmu Gazy, se však dařilo dlouhé měsíce unikat. K jeho dopadení přispěla náhoda, když mu policisté při jízdě ve vlaku kontrolovali dokumenty. Poté došlo na testy DNA a vyšetřovatelé získali jistotu, že se jim konečně podařilo dopadnout sériového „znásilňovače“, který byl dlouhé měsíce postrachem všech zdejších žen. Celkem jsou naplánována tři soudní přelíčení a konečný rozsudek by měl být vynesen 13. března.

Jen o několik dní později by také mělo být jasno, kolik let stráví za mřížemi afghánský migrant, který předloni v listopadu znásilnil a zavraždil studentku medicíny poblíž Freiburgu. Soud s afghánským násilníkem začal již loni v září, ale vzhledem k vyslechnutí mnoha svědků a dohadům o věku obžalovaného ještě stále není rozhodnuto. Minulý týden proběhlo pravděpodobně předposlední z mnoha přelíčení a jasno o výši trestu pro Husseina K. by mělo být ve druhé polovině března.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ajaj. Jiřího Dienstbiera se v ČT ptali na to, co neslyšel rád. Takto to dopadlo

8:02 Ajaj. Jiřího Dienstbiera se v ČT ptali na to, co neslyšel rád. Takto to dopadlo

Ve studiu České televize se sešli tři senátoři: Tomáš Czernin, Miroslav Adámek a Jiří Dienstbier. Z …