Paul Ryan ve Sněmovně: Rusko nesdílí naše hodnoty ani naše zájmy. Jestli je tu něco, o co se snaží, tak se snaží hodnoty podkopat

27.03.2018 14:27

Do Poslanecké sněmovny dnes před zákonodárce zavítal předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan. Jeho slova byla velmi optimistická.

Paul Ryan ve Sněmovně: Rusko nesdílí naše hodnoty ani naše zájmy. Jestli je tu něco, o co se snaží, tak se snaží hodnoty podkopat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Sněmovny reprezentantů USA Paul Ryan

„Nacházíme se ve zvláštním momentě historie,“ vzpomněl Ryan jednání Woodrowa Wilsona a Tomáše Garrigua Masaryka před sty lety. Následně pohovořil o současné spolupráci Spojených států a Česka.

„Dnes stojím před vámi, před zastupiteli svobodných Čechů. Svobodě se daří a vzkvétá, ale neměli bychom to brát jako něco samozřejmého,“ míní Ryan. „Tato republika se vrátila z časů komunismu. Vrátila se do života. A z velké části díky Václavu Havlovi. Každý den, než vejdu do své kanceláře na Kapitolu, tak jdu kolem sochy Václava Havla. Tato busta je naproti Winstonu Churchillovi. Bych rád věděl, o čem si vyprávějí v noci, když tam nikdo není,“ řečnil Ryan.

„Václav Havel byl jen několik týdnů z vězení, když se obrátil na americký Kongres a připomněl nám naši společnou odpovědnost,“ připomněl Ryan Havlova slova, kdy Havel říkával, že nesmíme rezignovat na svobodu. 

Fotogalerie: - Ryanův projev na půdě sněmovny

Předseda Sněmovny reprezentantů USA Paul Ryan navš...
Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán
Křeslo předsedajícího poslanecké schůzi
Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar
Mimořádná schůze sněmovny svolaná k návštěvě předs...
Ivan Bartoš

Čeští lidé podle Ryana znají ruský vliv. „Rusko nesdílí naše hodnoty ani naše zájmy. Jestli je tu něco, o co se snaží, tak se snaží hodnoty podkopat. Snaží se destabilizovat demokratické instituce. A my to nebudeme tolerovat,“ podotkl Ryan.

Česká republika je pak podle Ryana skvělým příkladem v boji proti dezinformacím. „Děkujeme vám za to,“ sdělil Ryan. Poděkoval i za to, že čeští vojáci bojují bok po boku americkým vojákům v Afghánistánu a Iráku. „My porazíme Islámský stát,“ burácel Ryan. 

„Vím, že demokracie není jednoduchá, koalice jsou velmi složité. A může být stejně složité jak zvítězit, tak i udržet tyto koalice,“ poznamenal Ryan. „Věříme v demokracii a věříme ve svobodu. Dnes je čas, abychom zvětšili schopnost lidstva pro demokracii. Amerika s vámi byla sto let a bude s vámi dalších 100 let. Bůh vám žehnej,“ zakončil Ryan a dočkal se potlesku vestoje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš vládne dál. Ale dostal do „huby“. Bylo to ostré

4:47 Babiš vládne dál. Ale dostal do „huby“. Bylo to ostré

Až do čtvrté hodiny ranní čelila ve čtvrtek vláda Andreje Babiše již druhému pokusu opozice vyslovit…