Pavel Novotný: Mlátit náplavku pendrekem! Jsou to vrazi

01.04.2021 10:04

Téměř letní počasí vylákalo mnoho Pražanů do ulic, parků či na náplavku. Část z nich však porušovala vládní opatření týkající se shlukování, nošení roušek či pití alkoholu na veřejnosti. Primátor Hřib si myslí, že důvodem je zákaz cestování mezi okresy. Starosta Řeporyjí Pavel Novotný má ovšem jiný názor. Policie se prý s lidmi moc maže. „Mlátit celou náplavku pendrekem! Vrazi,“ napsal komunální politik ODS na twitteru.

Pavel Novotný: Mlátit náplavku pendrekem! Jsou to vrazi
Foto: archiv Pavla Novotného
Popisek: Pavel Novotný
reklama

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 1.4.2021)

hlasovalo: 19150 lidí

Slunečné počasí v posledních dnech vylákalo celou řadu obyvatel Prahy ven. Mnoho z nich se začalo seskupovat na veřejných místech, jako jsou parky, Hostivařská přehrada či náplavka. Již jsme psali o raziích, které v posledních dnech v Praze proběhly. Ty se konaly z důvodu, že mnoho lidí porušovalo vládní opatření o zákazu shlukování, neměli nasazenou ochranu dýchacích cest, popřípadě mnoho z nich pilo na veřejnosti alkohol.

„Nejdříve městská, která dorazila údajně okolo deváté hodiny večerní a upozorňovala bavící se na to, že porušují vládní nařízení pitím alkoholu, přítomností venku po 21. hodině a také absencí ochrany úst a nosu. Někteří se odebrali domů, jiní zůstali. Zůstavší začala řešit speciální pořádková jednotka, která kontrolovala totožnost a také upozorňovala, aby lidé nosili ochranu dýchacích cest,“ psali jsme.

 „Prakticky celé odpoledne řešili pražští policisté desítky oznámení o porušování vládních nařízení, ať už to byla nějaká hromadná posezení či otevřené restaurace. Večer pak vyrazili na náplavku, kde se nacházely stovky lidí,“ řekla serveru mluvčí policie Eva Kropáčová. Nebyla to ovšem jen náplavka, kam policisté jeli řešit občany porušující vládní nařízení. Dle Týdeníku Policie zasahovali policisté i v Žižkovských zahrádkách, kde se také údajně „shlukovali lidé“.

Ke shlukování se vyjádřila celá řada politiků. Například primátor Prahy Zdeněk Hřib z Pirátů má za to, že Pražané zaplnili parky či náplavku z důvodu uzavření okresů, jelikož Praha, Prahazápad a Prahavýchod jsou samostatné okresy. Lidé tak prý nemají jinou možnost kam vyrazit do přírody. „Proto opět apeluji na propojení Prahy s okresy Praha-východ a Praha-západ. Pomohlo by to rozptýlení lidí do většího prostoru,“ vzkázal ministru vnitra Janu Hamáčkovi na twitteru.

 

 

Anketa

Přivolali byste policii na shlukující se a popíjející spoluobčany?

30%
70%
hlasovalo: 12806 lidí

Praha o takové opatření žádala již dříve, ale neúspěšně. Podobnou výjimku přitom dostali například Brňané. Městské části Brno-město a Brno-venkov jsou pro účely vládních opatření brány jako jeden okres. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka se nic měnit nebude. „Pan primátor nepochopil, v čem je problém. Problém není, že tam byli lidé, problém byl, že neměli roušky. Pokud se budou chovat takto, bude jedno, kam jedou,“ řekl dle Seznam zpráv Hamáček.

Našli se však i takoví veřejní činitelé, kteří by se nebáli použít na porušující občany násilí. Jedním z nich byl například starosta Řeporyjí a člen ODS Pavel Novotný. Ten reagoval na novináře Českého rozhlasu Jiřího Štefla, který psal o tom, že policie ve středu večer dorazila. Ten radil lidem, že klidně mohou jít ven, ale vyzval je, aby alespoň měli nasazené roušky a nepili alkohol na veřejnosti. „Jsou to debilové a Policie se s nimi (je to jen můj osobní názor) moc maže. Ta bezohlednost je nekonečná,“ napsal známý politik ODS.

Uživatel Hynan však upozornil starostu, že on sám přece sdílí fotky z různých setkání, kde venku žádnou roušku nenosí. „A co jako nebo? Jako že jsem pokrytec? Mlátit celou náplavku pendrekem! Vrazi,“ odpověděl mu Novotný.

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

14:31 „Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

V první hodině nedělních Otázek Václava Moravce proti sobě zasedly tři dámy – předsedkyně TOP 09 Mar…