Pavel Šafr se tak rozrušil, až udělal překlep v titulku. Šlo o Tomáše Halíka

25.07.2016 19:39

Šéfredaktor Svobodného fóra se velmi naštval na profesora Tomáše Halíka za to, že známý český teolog v podstatě posvěcuje počínání miliardáře, majitele Agrofertu a ministra financí Andreje Babiše. A to se podle Šafra nedělá. Je to prý stejné, jako když kardinál Dominik Duka nepřijatelně posvěcuje počínání prezidenta Miloše Zemana.

Pavel Šafr se tak rozrušil, až udělal překlep v titulku. Šlo o Tomáše Halíka
Foto: David Hora
Popisek: Tomáš Halík na přednášce v Písku

„Vážený pane profesore Halíku, milý otče Tomáši, jistě si dobře uvědomujete, že jste mnoha lidmi v naší zemi vnímán jako morální autorita. Proto mi dovolte, abych Vás upozornil na neudržitelnost jedné Vaší konkrétní veřejné akce. Jedná se o Vaše publikování pravidelného týdenního rozhovoru v Lidových novinách, které patří a aktivně slouží současnému hegemonovi politické, ekonomické a mediální moci v České republice Andreji Babišovi, ministrovi financí a místopředsedovi vlády,“ píše hned v úvodu otevřeného dopisu Halíkovi Šafr.

Šéfredaktor serveru tím naráží na zpověď Roberta Šlachty právě Tomáši Halíkovi, která před pár dny vyšla v Lidových novinách Andreje Babiše (ANO). Šlachta ve zpovědi prozradil, že z historických osobností oceňuje především Jana Husa, který hájil pravdu ze všech sil. Šafra touto zpovědí Halík ani trochu nepotěšil, jelikož Babiše považuje za člověka, který demokracii považuje za obtěžující mocenský mechanismus. Faktem je, že místopředseda vlády označil např. parlament za „žvanírnu“.

Celý otevřený dopis naleznete zde

Rozhovor Tomáše Halíka s Robertem Šlachtou prý vyšel bez patřičného komentáře, v němž by bylo řečeno, že Robert Šlachta podle Šafra pracoval v podstatě v zájmu Andreje Babiše. Důkazem budiž konkrétní dopad činnosti Šlachty na politickou scénu. V zájmu Andreje Babiše pracuje celý deník a Halík to celé „přikrývá“.

„Vážený pane profesore, milý otče Tomáši, kritizujete pražského arcibiskupa Dominika Duku za to, že podlézá autoritativnímu prezidentovi Miloši Zemanovi. Chtěl bych Vás upozornit, že si s otcem kardinálem nemáte vůbec co vyčítat. Vaše podpora oligarchickému modelu řízení společnosti je stejně problematická. Jestli jste ji dosud považoval za nevýznamnou či přehlédnutelnou, tak Vás ujišťuji, že už je od pátečního vydání Lidových novin zcela zřetelná,“ říká jasně šéfredaktor v dopise, jenž nese nadpis „Otrevřený dopis Tomáši Halíkovi: Není správné legitimizovat Babiše“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…