Počet držitelů zbrojního průkazu přesáhl hranici tří set tisíc, přičemž počet zbraní se odhaduje kolem jednoho milionu. Zákon předepisuje přísná kritéria, je třeba zkoušek z teorie i praxe a zájemci musejí doložit lékařské potvrzení, které se v zákonem stanovených lhůtách obnovuje. Policie také v pravidelných lhůtách kontroluje legálně držené zbraně.
Podle statistik ale ani tolik neroste počet nových zájemců o zbraně k účelům ochrany, jako spíš ke sportovním účelům. Do toho ale přichází zostření bezpečnostního klimatu. Lidé se podle Neffa bojí budoucnosti, o zbraních se diskutuje. Petice čerstvě podaná do Senátu je takové diskuse součástí. „Tak se stalo, že ryze technická směrnice Evropské unie se stala i jablkem politického sváru,“ všímá si Neff.
Jedná se o směrnici technickou. Definuje stupně přístupnosti, respektive nepřístupnosti určitých typů zbraní. Přináší však mnoho omezení, a tím pádem proti ní vystupují ti, kterých se to týká, například zájemci o vojenskou historii a sběratelé historických zbraní.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab