Pochody hladových. Langer dal Fialovi povel proti EU

15.09.2022 14:11 | Komentář

Bývalý ministr vnitra ve vládě Mirka Topolánka a nynější předseda správní rady Vysoké školy CEVRO Institut Ivan Langer se zamyslel nad tím, jak by využil českého předsednictví v Radě Evropské unie, kdyby byl v pozici premiéra Petra Fialy. Postupoval by dosti odlišně. „Věděl bych, že tento boj s rudozelenými ideology nemohu vyhrát… Řekl bych jim: ‚Green Deal se změní. Až pochody sytých ulicemi měst vystřídají pochody hladových. Nebude to změna k lepšímu. Zelenou vystřídá Hnědá!‘“ naznačil, že by nebyl k politice EU ani zdaleka shovívavý jako současný předseda vlády.

Pochody hladových. Langer dal Fialovi povel proti EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer

Anketa

Kdo po vládním zastropování cen bude demonstrovat, bude demonstrovat jen za proruskou orientaci, tvrdí Kalousek. Má pravdu?

3%
97%
hlasovalo: 37176 lidí
Langer na svém facebookovém profilu sepsal, že kdyby byl místo premiéra Petra Fialy premiérem on, nehrál by si „na ředitele Zeměkoule, nepřebíral odpovědnost za všehomír a nehrál s Evropskou komisí a jejím Parlamentem hru na rovného s rovným“.

„Řekl bych narovinu, co chci, co umím, co můžu. Doma, v Evropě, ve světě. Řekl bych, že v tom třetím nemůžu nic. V tom druhém nic moc víc. V tom prvním o trochu víc. A za to bych převzal odpovědnost,“ dává najevo.

Píše, že by tak coby premiér nebral na sebe odpovědnost za druhé a už vůbec ne za to, co by nemohl ovlivnit, a o čem by nemohl rozhodnout.

„Hledal bych cestu k nalezení evropského řešení problému, a kdyby mi ji zbytek Evropy neumožnil, nebral bych to za svoji prohru. Prohra po boji má větší cenu, než kapitulace bez boje,“ nastínil v době, kdy je premiérovi mnohými vyčítáno, že si pochvaluje výsledek jednání rady pro energetiku jako „úspěch českého předsednictví“, přestože body původně podporované Českem podporu nenašly.

Němcům by prý také „připomněl jejich létaletoucí objímání se s Rusem a pohrdání východem Evropy" a Rakušanům by „v paměti osvěžil jejich odmítání jádra a cucání našich uhelných i jaderných wattů“ a k Francouzům by pak dodal, že „jejich představa o frankogermálním ovládnutí Evropy nestojí na ústřicích, vínu a sýrech, třebaže jsou zatraceně dobré“.

„Karbonovou ideologii“ Bruselu by z podstaty přirovnal k čínskému Velkému skoku vpřed a sovětské Nové ekonomické politice, „tedy vytvoření nové společnosti a nového člověka“.

Vzkaz by měl i pro šéfku Evropské komise: „Kdybych byl premiérem České republiky (a předsedal Evropské unii), řekl bych Ursule, že kdyby nejen německé, ale i evropské tanky měly jezdit na elektrické baterky a s sebou vozit přebalovací pultíky pro kojence a na tom všem by měla stát bezpečnost Evropy a její náhrada NATO, vytřel by si s námi Vladimír Vladimirovič zadek, plínu, vložku.“

Evropskému parlamentu i Komisi by prý vzkázal, že „není řešení problému“, nýbrž jeho příčinou. „Přidal bych: ‚Stejně jako komunisté, nadřazujete ideologii fyzikálním i sociálním zákonům!‘ A užil bych si pak jejich pískot a vřeštění,“ píše.

Langer by rovněž jako premiér řekl, že „čelíme krizi ohrožující liberální demokracii a samotnou podstatu evropské civilizace, že příčinou krize jsou regulace omezující svobodu a ničící tržní podstatu liberální demokracie“.

„A dodal, že regulace regulací není řešením, že pachatel nemůže být soudcem – rozhodcem. A ve všudypřítomné hysterii by přidal: ‚Jsme tam, kam jsme se sami dostali. Viníkem není nikdo jiný, než my sami.‘ A jako návdavek doplnil: ‚Výsledkem budování EU blahobytu budou studené radiátory v bytě a studená voda ve sprše!‘“

Věděl by prý, že „tento boj s rudozelenými ideology“ nemůže vyhrát. „Tím spíš, jsou-li jejich kmotry ti, kteří vědí, že regulace a dotace dokáží víc, než tanková divize,“ dodává s varováním, že se zelené ambice EU změní „až pochody sytých ulicemi měst vystřídají pochody hladových“ a nebude to změna k lepšímu, jelikož: „Zelenou vystřídá hnědá!“

Jako premiér by prý dělal vše, co by mohl a to „s plnou odpovědností za tuto i za příští generace“ a možná by prý prohrál volby, ale „byla by to prohra po boji“. „Stejná jako kdysi u Thermopyl…“ přirovnává situaci Langer ke slavné bitvě v níž se Sparťané odhodlali bojovat i přes silnou perskou přesilu a u vědomí, že nejspíš padnou, a své zamyšlení uzavírá se slovy: „Je fajn nebýt premiérem!“

Celý text Ivana Langera si můžete přečíst zde:

„Kdybych byl premiérem České republiky (a předsedal Evropské unii), nehrál bych si na ředitele Zeměkoule, nepřebíral odpovědnost za Všehomír a nehrál s Evropskou komisí a jejím Parlamentem hru na rovného s rovným. Řekl bych narovinu, co chci, co umím, co můžu. Doma, v Evropě, ve Světě. Řekl bych, že v tom třetím nemůžu nic. V tom druhém nic moc víc. V tom prvním o trochu víc. A za to bych převzal odpovědnost.

Kdybych byl premiérem České republiky (a předsedal Evropské unii) nebral bych na sebe odpovědnost za druhé a už vůbec ne za to, co nemohu ovlivnit, o čem nemohu rozhodnout. Hledal bych cestu k nalezení evropského řešení problému, a kdyby mi ji zbytek Evropy neumožnil, nebral bych to za svoji prohru. Prohra po boji má větší cenu, než kapitulace bez boje.

Kdybych byl premiérem České republiky (a předsedal Evropské unii) pojmenoval bych věci jejich jménem, řekl bych, co je podstatou problému:

Němcům připomněl jejich létaletoucí objímání se s Rusem a pohrdání východem Evropy.

Rakušanům v paměti osvěžil jejich odmítání jádra a cucání našich uhelných i jaderných wattů. Francouzům bych přátelsky vzkázal, že jejich představa o frankogermálním ovládnutí Evropy nestojí na ústřicích, vínu a sýrech, třebaže jsou zatraceně dobré.

Bruselu návdavkem doplnil jeho karbonovou ideologii mající stejnou podstatu jako čínský Velký skok vpřed a sovětskou Novou ekonomickou politiku, tedy vytvoření nové společnosti a nového člověka.

Kdybych byl premiérem České republiky (a předsedal Evropské unii), řekl bych Ursule, že kdyby nejen německé, ale i evropské tanky měly jezdit na elektrické baterky a s sebou vozit přebalovací pultíky pro kojence a na tom všem by měla stát bezpečnost Evropy a její náhrada NATO, vytřel by si s námi Vladimír Vladimirovič zadek, plínu, vložku.

Kdybych byl premiérem České republiky (a předsedal Evropské unii) postavil bych se před Evropský parlament i a jeho Komisí a řekl: ‚Vy nejste řešení problému. Vy jste příčinou problému!‘ A dodal bych: ‚Zcela stejně, jak jste hlásali ‚Wir schaffen das‘, hlásáte ‚Wir greene das‘.‘ A přidal bych: ‚Stejně jako komunisté, nadřazujete ideologii fyzikálním i sociálním zákonům!‘ A užil bych si pak jejich pískot a vřeštění.

Kdybych byl premiérem České republiky (a předsedal Evropské unii) řekl bych jim, že čelíme krizi ohrožující liberální demokracii a samotnou podstatu evropské civilizace, že příčinou krize jsou regulace omezující svobodu a ničící tržní podstatu liberální demokracie. A dodal, že regulace regulací není řešením, že pachatel nemůže být soudcem - rozhodcem. A ve všudypřítomné hysterii přidal: ‚Jsme tam, kam jsme se sami dostali. Viníkem není nikdo jiný, než my sami.‘ A jako návdavek doplnil: ‚Výsledkem budování EU blahobytu budou studené radiátory v bytě a studená voda ve sprše! ‘

Kdybych byl premiérem České republiky (a předsedal Evropské unii), věděl bych, že tento boj s rudozelenými ideology nemohu vyhrát. Tím spíš, jsou-li jejich kmotry ti, kteří vědí, že regulace a dotace dokáží víc, než tanková divize.

Kdybych byl premiérem České (a předsedal Evropské unii) a politolog k tomu, řekl bych jim: ‚Green Deal se změní. Až pochody sytých ulicemi měst vystřídají pochody hladových. Nebude to změna k lepšímu. Zelenou vystřídá Hnědá! ‘

Kdybych byl premiérem České republiky (a předsedal Evropské unii) po všem, co jsem udělal a řekl, vrátil bych se domů a řekl: ‚Uděláme, co můžeme a co umíme. S plným vědomím toho, co jsme zdědili, s plnou odpovědností za tuto i za příští generace. Čím ‚líp‘ nám bude teď, tím hůř nám bude potom! ‘

Kdybych byl premiérem (a už nepředsedal Evropské unii), možná bych prohrál volby, ale byla by to prohra po boji. Stejná jako kdysi u Thermopyl…(Je fajn nebýt premiérem!)“


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nesmí na obrazovku!“ Bomba. Pražské vedení ČT smetlo zkušeného moderátora. Ten nemlčí

17:06 „Nesmí na obrazovku!“ Bomba. Pražské vedení ČT smetlo zkušeného moderátora. Ten nemlčí

Luboš Procházka dvacet let působil na Frekvenci 1. Čtyři roky na postu ředitele zpravodajství tohoto…