Příští světová válka se uskuteční vsedě za klávesnicí, varuje bezpečnostní expert

2. 7. 2016 7:18

NATO hodlá uznat kyberprostor za místo, kde se může odehrát regulérní válka. Půjde už o pátý prostor po zemi, vodě, vzduchu a vesmíru. Aliance tak prý reaguje na pokusy Ruska, jež údajně kybernetickými útoky testuje připravenost pobaltských států bránit se počítačovým útokům. Příští světová válka se prý odehraje právě na síti.

Příští světová válka se uskuteční vsedě za klávesnicí, varuje bezpečnostní expert
Foto: syscom.co.za
Popisek: Software - ilustrační foto

Sobotní Lidové noviny informují o tom, že Česká republika investuje stamiliony ročně do obrany kyberprostoru a do boje s ruskou propagandou na síti. „Dnešní společnost můžete paralyzovat z jednoho místa stiskem několika tlačítek. Od MHD až po nemocnice,“ říká český ministr obrany Martin Stropnický (ANO). „Na takové útoky musíme být připraveni,“ doplňuje. Člen české vlády nepronáší důrazná varování sám.

„Příští světová válka se uskuteční vsedě za klávesnicí,“ říká dokonce natvrdo americký bezpečnostní expert James Nesbitt.

Na nadcházejícím summitu Aliance ve Varšavě se bude mimo jiné řešit i to, jakou strategii zvolit na obranu před ruskými kybernetickými útoky. Pod Vojenským zpravodajstvím vznikne tým na obranu před „internetovými nájezdníky“. Bude mít k dispozici rozpočet 300 milionů ročně. Stejně tak bude vypracován manuál, jak reagovat na ruské lži a polopravdy, které se po síti šíří.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jeden z šéfů ODS prý chlastá tak, že mu na radnici postavili vlastní bar i s židlema. Exkluzivní foto utajených prostor

14:47 Jeden z šéfů ODS prý chlastá tak, že mu na radnici postavili vlastní bar i s židlema. Exkluzivní foto utajených prostor

Bylo by to úsměvné, pokud by nešlo o volené zastupitele a veřejné peníze. Takto alespoň pro Parlamen…