Proč jsou PL pod častou palbou kritiky? ptal se čtenář senátora Valenty. Tady je obsáhlá odpověď

29.04.2016 18:50

Senátor a spolumajitel ParlamentníchListů.cz Ivo Valenta dostal od čtenáře dotaz, proč jsou ParlamentníListy.cz pod tak velkou a častou palbou kritiky z ostatních médií. Podle Valenty je odpověď vcelku jednoduchá, ač obsáhlá.

Proč jsou PL pod častou palbou kritiky? ptal se čtenář senátora Valenty. Tady je obsáhlá odpověď
Foto: Archiv IV
Popisek: Senátor Ivo Valenta

Hned na úvod své odpovědi Valenta uvedl, že otázky ohledně ParlamentníchListů.cz dostává vcelku často. „Nemohu se ubránit dojmu, že je tento ‚zájem‘ způsoben tím, že konkurenční média nedokážou přijmout fakt, že obliba serveru stoupá,“ podotkl s tím, že web čte denně i 300 000 lidí.

Důvodem je to, že ParlamentníListy.cz zveřejní „každý názor bez ohledu na politickou příslušnost pisatele. Jsou tedy naprosto vyvážené“, píše Valenta s tím, že navíc ani čtenáři žádné informace nepodsouvají, jen mu dávají možnost si udělat vlastní názor. „A tato forma, jak je vidět, veřejnost skutečně baví.“

 

Obvinění na adresu redakce však považuje za „až komická“. „Několikrát jsem byl například dotazován na to, proč jsou ParlamentníListy.cz prorusky orientovány. Paradoxně je však sami Rusové vyhodnotili za médium s největším počtem kritických a negativních komentářů na adresu Ruska za uplynulý rok,“ zmínil Valenta a jako další příklad uvedl časté osočování z islamofobie, které je však také mylné.

„Mohu Vás tedy bez ohledu na všechny kritiky ujistit o tom, že model ParlamentníchListů.cz se měnit nebude, ať to konkurenci sžírá sebevíc. Jak je uvedeno ve sloganu: ‚Nikdo nám nediktuje, co máme psát‘ – a tak to i zůstane,“ shrnul Valenta svou odpověď.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

21:15 VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

TOP 09 se rozhodla uspořádat předvánoční talk show europoslance Luďka Niedermayera s herečkou Evou H…