Proč, proč? Tak tohle nevyšlo. Lidovec si zajel udělat selfie u cedule Vrbětice. Lidé si ťukají na čelo

19.04.2021 22:59

Kauza Vrbětice o víkendu dostala nový rozměr. Česko-ruské vztahy jsou docela napjaté. Politici horlivě spekulují, zda tvrzení českých bezpečnostních složek, že ruští agenti mají zřejmě podíl na explozích v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014, je pravdivé, či nikoliv. Po sedmi letech se vydal na „místo činu“ lidovecký poslanec Ondřej Benešík. Pořídil si tam selfie a nasdílel jej na sociální síť. A co následovalo...

Proč, proč? Tak tohle nevyšlo. Lidovec si zajel udělat selfie u cedule Vrbětice. Lidé si ťukají na čelo
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Poslanec KDU-ČSL Ondřej Benešík

Kvůli výbuchům v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014, na nichž se podíleli dva agenti rozvědky GRU, Praha vyhostila 18 pracovníků ruské ambasády. Ti už vládním speciálem odletěli do Moskvy dnes navečer. Rusko v odvetě vyhostilo dvacet pracovníků české ambasády, kteří Moskvu museli opustit do pondělní půlnoci, proto pro ně letěl český vojenský speciál.

Kauza Vrbětice rozpoutala nejen střet mezi Českem a Ruskem, ale také názorové střety na sociálních sítích, kde mnoho politiků vyjadřuje své jasné postoje. Najdou se však i ti, jejichž příspěvky k této kauze zůstávají nepochopeny. O jeden takový se postaral poslanec Ondřej Benešík (KDU-ČSL).

Poslanec se do Vrbětic vydal v neděli, tedy den poté, co premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s pověřeným ministrem zahraničí Janem Hamáčkem (ČSSD) na improvizované tiskové konferenci v sobotu večer oznámili, že české bezpečnostní složky mají důvodné podezření, že do výbuchů v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 byli zapojeni příslušníci ruské tajné služby GRU. 

„Teď na místě činu,“ připsal lidovec Benešík k selfie fotografii, kterou v neděli v půl třetí odpoledne pořídil před cedulí spojených dvou obcí Vlachovice-Vrbětice. Hlubší poselství své cesty do obce Vrbětice však neupřesnil.

Následnou diskusi zaplnily reakce a otázky, jakou informační hodnotu měl Benešíkův post přinést.

Diskutér Jakub Zach připomněl Benešíkovi, že na „místo činu“ se dostavil s několikaletým zpožděním. „Pane Benešíku, máte 7 let zpoždění a ti agenti už tam stejně nejsou, ale chápu, že když se o tom zase píše, fotka se hodí,“ poznamenal.

Benešík na svou obranu napsal, že se rozhodně nejedná o jeho první cestu do Vrbětic. „Myslíte si, že jsem tam byl poprvé za 7 let?“ napsal.

Další přispěvatel do diskuse si taky neodpustil vtip na Benešíkovu adresu. „Že jsi tam byl ukázat cestu těm agentům? U lidovců bych se ani nedivil, Jurečko udává, Zdechlovský donáší, Hermann kolaboruje,“ zní komentář.

„Hledáš ruské agenty?“ rýpnul do Benešíka Rostislav Mihel.

„A cílem tohoto sdělení má být co, prosím?“ táže se dál nechápavě uživatel limlejn. Odpovědi se mu od politika však nedostalo. Důvody tak hádali další komentující. „Asi, že to místo existuje,“ přemítal jeden z nich. „Možná chce medaili,“ usoudil další.

„Zatím byly reakce koalice SPOLU rozumné a věcné, tohle je první proč?“ pozastavuje se Marie Sedláčková nad nic neříkajícím počinem poslance Benešíka.

Koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) například vyzvala vládu, aby vláda sama požádala Sněmovnu o důvěru; pokud tak neučiní, pak prý vyvolají opoziční strany hlasování o nedůvěře. Na okamžitou rezignaci je podle nich už to, že premiér Andrej Babiš a ministr Jan Hamáček prý „lhali“.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Ing. Dita Charanzová, Ph.D. byl položen dotaz

Nemyslíte, že je EU úplně mimo?

Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází z dalšími nařízeními, na které lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zatepltit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nem...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

139 procent přirážka. Tesco i další. „Nabonzováno“ vše

14:14 139 procent přirážka. Tesco i další. „Nabonzováno“ vše

Až milion ovocných stromů, většina jabloní. Tolik prý padne za oběť dle Agrární komory ČR kvůli poli…