Rath chce mezi nás? A kdy to zkusí Kajínek, ptají se senátoři

28.07.2018 18:14

Členové horní parlamentní komory se podivují tomu, že prozatím nepravomocně odsouzený David Rath, jenž byl policií přistižen se sedmi miliony v krabici od vína, chce kandidovat do Senátu Parlamentu ČR. Oněch sedm milionů mohlo pocházet z korupční činnosti.

Rath chce mezi nás? A kdy to zkusí Kajínek, ptají se senátoři
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

David Rath dal najevo, že by se rád vrátil do nejvyšších pater politiky. Konkrétně by rád vstoupil do horní parlamentní komory – do Senátu – a to v Litoměřicích. Serveru Lidovky.cz sdělil, že měl možnost podrobně si prohlédnout litoměřickou věznici, takže tento senátní obvod zná trochu jinak než jeho protikandidáti, což by mohla být jeho výhoda.   

Prozatím prý neví, s podporou jakého hnutí by mohl kandidoat. Jedná s více subjekty.

Když se o tom, že Rath zvažuje vstup do Senátu, dozvěděli již zvolení senátoři, netušili, jestli nejde jen o žert. Reakce některých politiků působících v horní komoře Parlamentu přinesl server iDnes.cz. „Bude příštím kandidátem Jiří Kajínek? Dnes je apríl, nebo ne? Tak reagují senátoři i diskutující na sociálních sítích na záměr bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha jít do senátních voleb,“ napsal server.

Senátor Jan Horník zvolený za hnutí Starostové a nezávislí prý musel chvíli přemýšlet, jestli si nepopletl datum a není třeba „apríl“. Jeho kolega Libor Michálek dodal, že lidé mají jistě dost rozumu a Ratha nezvolí. Pokud bude opravdu kandidovat. Pakliže by byl zvolen, znovu by získal imunitu a Senát by musel hlasovat o jeho vydání k případnému soudnímu jednání. V této souvislosti se sluší připomenout, že Rath byl odsouzen k odnětí svobody v délce 8,5 roku. Prozatím nepravomocně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Problém pro ČT. „Čerstvá zpráva: Milion chvilek svolal demonstraci,“ hlásila Witowská. A už to jede

9:14 Problém pro ČT. „Čerstvá zpráva: Milion chvilek svolal demonstraci,“ hlásila Witowská. A už to jede

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov zveřejnil na svém facebookovém profilu do…