Filip Bušina, který měl svého času k Rathovi velmi blízko, se s poslancem pracovně rozešli poté, co byl s dalšími lidmi obviněn ze stamilionových daňových úniků. "Davida Ratha si stále velmi vážím. Proti mnoha svým politickým oponentům byl nesmírně pracovitý, dříč. Když jsem se dozvěděl o jeho zadržení, byl to pro mě šok," řekl Bušina deníku MF Dnes.
Bušina popírá, že by při vyšetřování svého případu navedl policii na první stopu vedoucí k Rathovi, jak tvrdí některé informace. "O tom nemám žádné informace. Mě se policie na Davida Ratha nikdy neptala. Jiří Paroubek v televizi velmi lstivě naznačil, že jsem policii na tento případ přivedl přímo já. To je absolutní nesmysl, který mě v první chvíli rozčílil," tvrdí Bušina a dodává, že proti Paroubkovi nepodnikne právní kroky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr