Rath se dal ve vazbě na umění. V malbě se inspiroval anděly

23. 11. 2013 21:33

Bývalý středočeský hejtman David Rath se už nechce vracet do politiky. Po opuštění vazby se opět věnuje lékařské praxi a možná z něj bude i výtvarník. Za mřížemi si totiž krátil čas malbou, často inspirovanou anděly.

Rath se dal ve vazbě na umění. V malbě se inspiroval anděly
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

„Nic jsem nekreslil od střední školy. Ve vězení mě k tomu přiměl přebytek času. Neměl jsem žádnou práci ani denní program,“ uvedl David Rath pro bulvární server Blesk.cz.

V malbě za mřížemi ruzyňské věznice ho inspirovali andělé. „Vždycky se mi to esteticky líbilo. Navíc jsem ve vazbě četl Bibli, ač nejsem věřící,“ doplnil bývalý hejtman.

Na jednom obrazu je namalováno město, nad nímž „bdí“ andělská křídla. „Tohle je zamýšleno jako andělské město, kdy jsou andělská křídla nahoře spojena s přesýpacími hodinami. Je to jakási symbolika plynoucího času, pomíjivosti světa a propojení s tou andělskou lehkostí,“ uvedl Rath.

Další obraz skrývá srovnání. „Zde je opět motiv andělských křídel, ale tentokrát jako váhy. Na jedné misce je symbolika lidské civilizace a toho, co člověk buduje. Na druhé straně je symbolika přírody a za vším má být nekonečný vesmír.“

Obrazy Rath daroval svým synům Filipovi a Danovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!

17:40 Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!

Prezident Miloš Zeman navštívil v rámci své cesty po Karlovarském kraji obec Vintířov, kde se setkal…