Rath se vrací, rozjíždí kandidaturu do Senátu. V obvodě, který poznal z oken věznice

27.07.2018 7:54

David Rath se chce vrátit do vrcholné politiky. Rád by se stal senátorem. Pokud by se mu to podařilo, získal by mimo jiné imunitu, státní zástupce by musel Senát žádat o jeho vydání k dalšímu soudnímu řízení.

Rath se vrací, rozjíždí kandidaturu do Senátu. V obvodě, který poznal z oken věznice
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath před soudní síní

Někdejší ministr zdravotnictví, poslanec a hejtman Středočeského kraje David Rath byl v květnu 2012 zadržen s miliony v krabici od vína. Za korupční jednání byl také odsouzen, a to k osmi a půl roku odnětí svobody. I šest let po zadržení je však rozsudek pouze nepravomocný, Rath soudní řízení neustále protahuje, podává námitky a odvolává se.   

Podle serveru Lidvoky.cz navíc Rath pojal nápad, že se do politiky vrátí. Chystá se usilovat o zvolení senátorem. Kandidovat hodlá v Litoměřicích. Prý to tam obstojně zná, protože v tamní vazební věznici strávil drahnou dobu.

„V Litoměřicích jsem ve vazbě strávil dost času, takže město znám nejen jako občan, ale v podstatě i z druhé strany, což je dle mého zajímavá zkušenost. Když to úplně zjednoduším, umístění věznice uprostřed města je naprosto nevhodné čili jedno z možných témat, podotýkám okrajových, je i to, že Litoměřice by si toto měly vyřešit,“ řekl někdejší politik.

Vedle toho chce bojovat také proti privatizaci zdravotnictví. „Velké skupiny jako Penta chtějí privatizovat potichu celou řadu nemocnic a nikdo se v­ politice tomuto nevěnuje, nikdo tomu nečelí a nepřichází s alternativním návrhem, jak tomu bránit a co místo toho nabídnout. A to je parketa, ve které jsem vždy byl poměrně silný,“ zdůraznil bývalý ministr zdravotnictví.

A pokud bude kandidovat, půjde do boje jako nezávislý kandidát, nebo si vybere nějaký politický subjekt, který ho podpoří? Samostatnou kandidaturu by už nestihl, takže údajně vede jednání s řadou hnutí. Může kandidovat např s podporou politického uskupení Jany Bobošíkové.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé, kteří demonstrují proti Babišovi, si slibují rychlý efekt. Jenže... Analytik řekl, kde v jejich uvažování je chyba

20:38 Lidé, kteří demonstrují proti Babišovi, si slibují rychlý efekt. Jenže... Analytik řekl, kde v jejich uvažování je chyba

Politický analytik Jan Herzmann se vyjádřil pro server info.cz a moderátora Pavla Štrunce mimo jiné …