Rathem dotované gymnázium chce uniformy. Zaplatí je rodiče

14.03.2012 19:45

Nové gymnázium v Hostivici u Prahy by rádo zavedlo povinné školní uniformy. Stalo by se první veřejnou školou, která se tak ve Středočeském kraji rozhodla. Gymnázium dotuje kraj miliony korun a hejtman David Rath v Hostivici i bydlí.

Rathem dotované gymnázium chce uniformy. Zaplatí je rodiče
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Vedení školy se na uniformách již dohodlo se Středočeským krajem. Nyní rozhodnou rodiče. Ti by totiž od března museli nechat uniformy ušít na vlastní náklady, přičemž dívčí uniforma vyjde na sedm tisíc korun a chlapecká pět a půl tisíce. V Česku jsou však uniformy spíše výjimečné, mají je například žáci v Open Gate Petra Kellnera.

"Pokud na to rodiče přistoupí, budeme pak řešit, jestli se budou nosit celý týden, jeden den v týdnu nebo jen na slavnostní akce," uvedla pro iDnes.cz ředitelka Petra Šnajberková. Uniformy si pochvaluje, studenti tím prý dají najevo, že někam patří a zvyknou si na slušné oblečení.

Gymnázium v Hostivici je poměrně nové, otevřeno bylo loni. Středočeský kraj ho otevřel v době, kdy se školy spíše obávají nedostatku peněz a často se slučují. Než se tato škola pro nadanější děti zaplní, zřizovatel neboli kraj ji bude dotovat více než ostatní.

"Na vlastní provozní výdaje a platy byla odsouhlasena částka do pěti milionů korun na jeden rok, z toho 3,2 milionu jsou peníze kraje," sdělila Markéta Vítková z tiskového oddělení Středočeského kraje.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kurdové? O těchto jejich krocích se nepíše, říká Spencerová o době před vpádem Turecka

10:45 Kurdové? O těchto jejich krocích se nepíše, říká Spencerová o době před vpádem Turecka

Živé štíty, takovou roli měli dle Spencerové američtí vojáci, kteří měli takto chránit kurdské jedno…