Rowlingová jede dál. „Není vám pomoci.“ Na ženy s penisem nevěří

10.07.2024 16:01 | Monitoring

Spisovatelka J. K. Rowlingová, která je na sociálních sítích velmi aktivní, v kritice progresivistického vnímání genderu prohlásila, že „je asi posedlá démonem, který odmítá věřit, že ženy mají ptáky“. Autorka série knih o Harry Potterovi je dlouhodobě známá tím, že se ohrazuje proti transsexuální lobby a veřejně prohlašuje, že existují jen dvě pohlaví.

Rowlingová jede dál. „Není vám pomoci.“ Na ženy s penisem nevěří
Foto: jkrowling.com
Popisek: J. K. Rowlingová

Naposledy se Rowlingová trefovala do nové ministryně pro ženy a rovnost Anneliese Doddsové. Ta v minulosti v rozhovoru pro BBC dostala otázku, jak definovat ženu. Místo jednoduché odpovědi Doddsová prohlásila, že v zákoně jsou různé definice ženy, a ještě dodala, že důležitý je kontext.

„Musím říct, že právně existují různé definice toho, co je to vlastně žena. Když se podíváte na definici v zákoně o rovnosti, myslím, že se tam píše jen o někom, kdo je dospělý a je žena, ale neříká se tam, jak definovat jednu z těchto věcí. Myslím, že to je pak... máte biologickou definici, právní definici, všechny tyhle věci,“ řekla doslova Doddsová. „Myslím, že záleží na kontextu, jistě. Víte, jsou lidé, kteří se rozhodli, že... že musejí udělat tento přechod, což je pochopitelné, protože žijí jako ženy, chtějí být definovány jako ženy,“ vysvětlovala neurčitě Doddsová.

Autorka knížek o Harry Potterovi Doddsovou veřejně zkritizovala za takové uhýbání odpovědi. „Naivně jsem si myslela, že úkolem zákonodárců je věci vyjasňovat, ne vnášet další zmatek,“ uvedla mimo jiné.

Rowlingová je už proslulá tím, že se ohrazuje proti transsexuální lobby. Například když se trefovala do komentáře s titulkem „Vytváříme rovnější postcovidový svět pro lidi, kteří menstruují“.

„Lidé, kteří menstruují? Pro ty přece nějaké slovo bylo. Pomozte mi někdo. Žeby? Žemy? Žery?“ reagovala sarkasticky spisovatelka, za což schytala kritiku od proponentů rovnosti.

Jeden z nich dokonce naznačil, že Rowlingová je tak radikální, že „už pro ni není spásy“.

Na to Rowlingová odpověděla svým sarkasmem, že je asi posedlá démonem. „Ano, jsem. Manžel loni zavolal knězi a zjistil, že vymítání bude stát asi 500 liber. Neříkám, že by na to Neil neměl, ale rozhodl se koupit láhev svěcené vody a udělat to sám, což je důvod, proč jsem stále posedlá démonem, který odmítá věřit, že ženy mají ptáky,“ nebrala si servítky.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Makarovič

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Biden ze hry: Asi je hotovo, Trump si může mnout ruce, soudí profesor

23:24 Biden ze hry: Asi je hotovo, Trump si může mnout ruce, soudí profesor

Konec snahy prezidenta USA Joea Bidena o své znovuzvolení přivítalo mnoho vlivných tváří Demokratick…