Rusko kývlo, Putin vyhrál. A hned začalo být ,,veselo" na všech stranách

02.07.2020 11:00 | Zprávy
autor: kas

Změny v ruské ústavě mají podle proběhlého referenda podporu veřejnosti. Dle ruské tiskové agentury TASS 78 % voličů hlasovalo pro. Už se ozývají hlasy, že se stejně jednalo jen o formalitu, které by neměla být věnována pozornost. Ale podle ruského kanálu Russia Today se ukázalo, že proti změnám v ústavě prostě velký odpor nebyl.

Rusko kývlo, Putin vyhrál. A hned začalo být ,,veselo" na všech stranách
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin při projevu o stavu země

Referendum, které v Rusku probíhalo od 25. června do 1. července skončilo včera v devět hodin moskevského času a hlasy jsou skoro všechny sečtené. Podle ruské tiskové agentury TASS je sečteno 99 % odevzdaných hlasů. Celkem 78 % hlasujících dle ústřední volební komise  hlasovalo pro změnu ústavy, která by Vladimiru Putinovi umožnila panovat až do roku 2036, proti je údajně až 21 % hlasujících. Dle komise se zúčastnilo 65 % všech voličů.

Jak TASS dále uvádí, původně se mělo hlasovat jen 1. července. Ale kvůli koronavirové situaci byly hlasovací termíny prodlouženy a lidé mohli hlasovat i mimo oficiální volební místnosti, např. elektronicky nebo ve zvolených „volebních oblastech“. Změny ústavy dle agentury nabydou platnost, pokud více než polovina hlasujících byla pro, minimální účast stanovena nebyla.

Jak informuje iRozhlas, konečné výsledky budou oznámené poté, co se vyjasní některé stížnosti na chod hlasování. Například komise v moskevském rajonu Ramenki už uznala neplatnými hlasy v jedné z místností, a to kvůli podstrčení vícero lístků do volební urny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…