Senát rozhodne o odpuštění soudních poplatků poškozeným amnestií

16.05.2013 6:10 | Zprávy

Senát dnes rozhodne o odpuštění soudních poplatků poškozeným, do jejichž případů zasáhla letošní novoroční amnestie. Příslušnou vládní novelu má podle programu schvalovat ve zkrácené lhůtě vzhledem k tomu, že Sněmovna se s ní ztotožnila teprve minulý týden.

Senát rozhodne o odpuštění soudních poplatků poškozeným amnestií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze

 Novela má stanovit, že soudní poplatky nebudou platit ti poškození, kteří vymáhají náhradu škody způsobenou amnestovaným trestným činem. Vztahovat se to má i na všechny případné budoucí amnestie. Těm, kteří již poplatek zaplatili, bude suma vrácena.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

Program

Tvrdíte, že se vám podařilo do programu nové vlády prosadit velkou část ze vašeho programu. Nebylo ale jednou z vašich hlavních priorit referendum o vystoupení z EU a NATO? A co vím, to nebude. A jak to bude s uprchlíky z Ukrajiny? Slibovali jste zásadní změny. Jaké nastanou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kamrlík o 15 metrech v Praze za 3,2 milionu. Nezůstal bez odezvy

17:40 Kamrlík o 15 metrech v Praze za 3,2 milionu. Nezůstal bez odezvy

Stále rostoucí ceny bydlení tlačí zájemce o bydlení do bytů s menšími dispozicemi. V Praze a v další…