Sestřička z USA se nechala naočkovat. Pak sebou sekla přímo před kamerou

23.12.2020 18:38

Sestřičku z amerického státu Tennessee postihly zdravotní komplikace krátce po aplikaci vakcíny proti covidu od společnosti Pfizer. A to v přímém přenosu, když mluvila o prospěšnosti očkování. Šlo prý jen o chvilkovou slabost.

Sestřička z USA se nechala naočkovat. Pak sebou sekla přímo před kamerou
Foto: pixabay.com
Popisek: Očkování - ilustrační foto

Anketa

Je kruté, že v ČR na Vánoce umírá tolik kaprů?

hlasovalo: 7765 lidí

Tiffany Doverová, která pracuje jako vrchní sestra, podstoupila očkování proti covidu mezi prvními. Bezprostředně po vpichu vakcíny šla Doverová před kamery, kde v živém vysílání pro stanici ABC News mluvila o důležitosti vakcíny pro zdravotníky. „Omlouvám se, přepadla mě závrať,“ řekla znenadání a krátce na to se složila. 

Sestřička se ale rychle vzchopila a pokračovala. „Najednou mě to zasáhlo, cítila jsem, jak se to blíží. Byla jsem lehce dezorientovaná, ale už jsem v pořádku a nebolí mě ani ruka,“ uvedla Doverová s tím, že když cítí bolest, bývá často malátná.

Lékaři z nemocnice, kde Doverová pracuje, se také domnívají, že zhroucení ženy nemělo co do činění s obsahem vakcíny. „Je to reakce, která se může stát po podání jakékoliv vakcíny. Není absolutně žádný důvod se domnívat, že za to může ta vakcína,“ uvedl doktor Jasse Tucker, který očkování rovněž podstoupil. Několik komplikací se ale již ukázalo. Během prvního dne očkování v Británii prodělali dva zdravotníci po aplikaci vakcíny anafylaktický šok, což je v podstatě silná alergická reakce.

Vakcína od americké firmy Pfizer byla v USA schválena po klinickém testování, kterého se zúčastnily desítky tisíc lidí. Účinnost vakcíny by měla být nejméně 95 procent. Pfizer rovněž uvádí, že lidé ve valné většině případů vakcínu „velice dobře“ snášejí a „neexistují zde vážné obavy o bezpečnost“. Tuto vakcínu objednala i Česká republika.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZyTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„S tím jděte do prd*le.“ Dusno před demonstrací. Poučení, co se má udělat

13:24 „S tím jděte do prd*le.“ Dusno před demonstrací. Poučení, co se má udělat

Ve středu se odehraje další demonstrace proti vládě Petra Fialy na Václavském náměstí. Ovšem její or…