Šílená Hana, Pospíšilův flek v Bruselu. Jedovatá slova po volbách v Praze

9. 10. 2018 7:21

Volby skončily, začaly námluvy. V Praze je unikátní situace. Koalici mohou sestavit tři strany. Jakékoliv tři strany. Nyní se rozhoduje, které z nich to budou. V rozhovoru pro Novinky.cz se za ODS vyjadřuje Alexandra Udženija, místopředsedkyně strany. „Jsem jednoznačně přesvědčena o tom, že nejlepší koalice pro Pražany by byla jednoznačně ODS, Spojené síly pro Prahu, což jsou naši přirození partneři, a Praha sobě,“ řekla o preferované skladbě koalice. A spekulace pokračují. Na Facebooku je obsáhle komentoval Jaroslav Plesl, šéfredaktor Mladé fronty Dnes. Šílená Hana, rotující primátor a Žít Brno, bavil se šéfredaktor Mladé fronty.

Šílená Hana, Pospíšilův flek v Bruselu. Jedovatá slova po volbách v Praze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Plesl
reklama

Podle Udženiji chce ODS jako vítěz voleb být v radě. „Atmosféra, kterou někteří vyvolávají, že už jsme v opozici, je zcela mylná. Jednání teprve začínají,“ řekla pro Novinky. Podle ní hrozící koalice Piráti, Spojené síly pro Prahu a Praha sobě už mají mezi sebou rozpory, protože Piráti jsou proti kumulaci funkcí, zatímco starostové jsou na ní téměř založení.

Anketa

Vadí vám, že Michal David dostane od Zemana státní vyznamenání?

12%
88%
hlasovalo: 13914 lidí

„Jsem jednoznačně přesvědčena o tom, že nejlepší koalice pro Pražany by byla jednoznačně ODS, Spojené síly pro Prahu, což jsou naši přirození partneři, a Praha sobě,“ vyslovila preferenci místopředsedkyně ODS. Prý by se proti nim neměl Čižinský vymezovat. Pro koalici s ODS se prý vyslovil také Jiří Pospíšil, se kterým chce Udženija jednat po jeho návratu. Hnutí ANO podle ní prý nemá koaliční potenciál, přesto s ním chce prý jednat, údajně kvůli důležitým, blíže nespecifikovaným věcem, které je v Praze nutno schválit se shodou napříč politickým spektrem.

Celý rozhovor s místopředsedkyní ODS ZDE

Jaroslav Plesl měl na Facebooku z těchto voleb doslova komentářové žně. Začal už v sobotu. „V těchto volbách v Praze jednoznačně zvítězila Strana chatařů a chalupářů,“ komentoval Plesl účast na volbách a dodal: „Tyhle volby v Praze budou evidentně rozhodovat desetiny procenta.“

„Vlastně už je jedno, jak to přesně dopadne. Letošní volby v Praze vyhrál Čižinský,“ zkonstatoval šéfredaktor Mladé fronty ještě v průběhu voleb. A kopl si do hnutí, které v Brně skončilo pod prahem vstupu na magistrát: „Žít Brno by mělo radši kandidovat v Praze.“

„Piráti preferují koalici s Čižinským a TOP 09. To musí mít Jirka radost,“ smál se dál šéfredaktor Mladé fronty. „Já to chci, já to strašně moc chci,“ doplnil pak v komentářích o TOP 09 spolu s jinými špičkami na předsedu TOP 09.

Plesl se Pospíšilovi smál i dál: „Tohle je příšerná situace a nikdo z jeho bývalých kolegů mu ji určitě nepřeje. Pospíšil buď kývne ODS a Babišovi, nebo se bude muset rozloučit s europenzičkou a koalici udělá s komunistama.“ A přidal k lepšímu další možnost: „Vykašle se na to a pustí na Piráty šílenou Hanu. To bych na jeho místě udělal já,“ sdělil s odkazem na jednu z lídryň bloku Spojené síly pro Prahu Hanu Marvanovou.

 

 

Ani Piráti neušli Pleslově pozornosti. „Ten kluk se pro politiku vyloženě narodil,“ napsal známý novinář k předvolebnímu článku na Novinkách, kde lídr Pirátů odmítal spolupráci se třemi ze čtyř možných koaličních partnerů. „Je povinností každého umělce pomoci s realizací performance Hřib primátorem,“ dodal ještě k tomuto lídrovi.

Pirátům se Plesl smál dál a přidal i ODS. „Tady z toho grafu jasně vyplývá, že ODS a Piráti v Praze udělali mimořádně slabou kampaň a přišli o veliké vítezství. Piráty o ně připravil Čižinský a ODS to zas odevzdala Marvanový s Pospíšilem. No, ale zkuste to vysvětlit Udženiji nebo Hřibovi, že,“ odkázal Plesl na článek o průzkumech z iRozhlasu. „Je to chytrej tah zaměstnat zpovykaný Pražáčky koalicí Čižinský–Bartoš–Marvanová,“ dodal ještě.

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek zaútočil na Hamáčka. A vlivný člen ČSSD ho srazil slovy Nečase: Kreativita, přemýšlení, intelektuální výkon. Nula!

15:30 Kalousek zaútočil na Hamáčka. A vlivný člen ČSSD ho srazil slovy Nečase: Kreativita, přemýšlení, intelektuální výkon. Nula!

Dělal, nebo nedělal tupé škrty někdejší šéf státní kasy Miroslav Kalousek? Na sociálních sítích se v…