O tendru na leteckou záchrannou službu rokoval kabinet opakovaně a dnes by měl schválit návrh ministerstva zdravotnictví, který stanoví nepřekročitelnou nabídkovou cenu na provoz šesti základen na 1,639 miliardy korun s DPH (1,354 miliardy bez DPH). Maximální cenu určil znalecký posudek Českého vysokého učení technického (ČVUT).
Návrh komunistů, Úsvitu i Foldyny vláda asi odmítne
Opakovaně, ale bez výsledku vláda řešila také seznam evropsky chráněných území, kvůli němuž by vnitrozemská vodní doprava mohla přijít o sedm miliard korun z evropských dotací. Česko zatím do seznamu chráněných území nezařadilo kaňonovité labské údolí a takzvané Louky u Přelouče, což již několik let požaduje Evropská komise. Zemi proto hrozí finanční újma.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



