Sódruzi z opozice, tak nic. Břitké shrnutí „Babišova zámku“

07.10.2021 11:41 | Ze sítí

Advokátka Klára Samková má za to, že kauza Pandora Papers bude mít na volební výsledek Andreje Babiše (ANO) minimální dopad. Argumentuje přitom situací z časů druhé světové války.

Sódruzi z opozice, tak nic. Břitké shrnutí „Babišova zámku“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zahájení horké fáze kampaně koalice SPOLU před volbami do Poslanecké sněmovny

Anketa

Je Světlana Witowská dobrá moderátorka?

7%
93%
hlasovalo: 15999 lidí

Klára Samková má za to, že opozice sice začala poukazovat na Babišovu kauzu v rámci Panodora Papers, ale efekt to podle ní bude mít zhruba ten samý, jaký mělo za druhé světové války bombardování Londýna. Zpočátku německé bomby opravdu ničily britské hlavní město, ale jak šel čas, bomby už dopadaly jen do sutin a nové škody už nebyly nijak výrazné.

„Tohle přesně je i Babišův případ. Včerejší velký výstřel hlavního opozičního kalibru sice udělal obrovský rámus, ale má špatné zaměření. Zasáhl totiž to nejrozstřílenější Babišovo místo. Trefilo se to přesně tam, kde je už kráter po Čapím hnízdu, kam už udeřil Lex Babiš, kde se střílelo na svěřenecké fondy, korunové dluhopisy, je to přesně to místo, kam poslední čtyři roky stříleli Piráti svým žalováním do Brusele a kam střílela i evropská komise a všichni čeští novináři. Je to to místo, do kterého se už osm let trefuje Kmenta a jeho Fórum 24, kam střílí Julius Šuman, kam dopadají střely z Bakalonovin a kam střílel těžké granáty i Milion chvilek,“ napsala Samková.

Babiš podle ní pracuje na volebním vítězství, protože opozice nepředvedla nic jiného, co by šéfa hnutí ANO ohrozilo.

V kauze Pandora Papers vyšlo najevo, že Andrej Babiš přes síť firem v daňovém ráji půjčil 380 milionů korun sám sobě a za tyto peníze koupil několik nemovitostí ve Francii, včetně jednoho zámečku.

„Sódruzi z opozice nějak nemaj žádnou invenci a kreativitu, aneb, co tam máte na skladě dalšího? Aha - nic? No tak nic... Zajímavý bude, až premiéra bude jmenovat... předseda Poslanecké sněmovny (viz čl. 66 Ústavy),“ prohlásila Samková.

Samková o Pandora Papers

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíky na hranicích neřešíme. A Rusko? Byli jsme za českými vojáky uvnitř vojenské základny v Lotyšsku

11:11 Uprchlíky na hranicích neřešíme. A Rusko? Byli jsme za českými vojáky uvnitř vojenské základny v Lotyšsku

„Toho si nejsem vědom," odpověděl kapitán Josef Kurfiřt na otázku, jestli základnu, kde nyní žije, n…