Společný obdiv k Havlovi nestačí. Horáček dostává ránu, kterou byste asi nečekali

06.11.2016 9:58

Michal Horáček s definitivní platností oznámil, že bude kandidovat na prezidenta v roce 2018. Zdá se ale, že cestu na Hrad nebude mít nejsnadnější. To, že ho kritizují příznivci prezidenta Miloše Zemana, asi málokoho překvapí, jenže teď dostal ránu také od Františka Laudáta z TOP 09.

Společný obdiv k Havlovi nestačí. Horáček dostává ránu, kterou byste asi nečekali
Foto: Dostál František
Popisek: Václav Havel - výřez

František Laudát z TOP 09 je zklamán z Michala Horáčka. V tuto chvíli se může zdát, že to bude hlavní kandidát proti Miloši Zemanovi, pokud se současný prezident vůbec rozhodne znovu kandidovat. Kalouskův zákonodárce má však za to, že Horáček neuspěje a teď ho čeká sestup.

„Přiznám se, že jsem byl jeden z prvních, který v topce zaslechl jeho jméno, ještě než se o Michalu Horáčkovi veřejně začalo mluvit. Měl mé sympatie. Ale to je nějaká startovní pozice, já ho uznávám jako kulturního a hudebního fenoména, jeho písničky miluju. Nicméně si velmi uškodil tím, jak se nepřipravil a jak vystupoval na Staroměstském náměstí. To byl takový zlom, od kterého si myslím, že bude spíše ztrácet,“ říká v rozhovoru pro Blesk.cz.

Server k tomu dodává, že společný obdiv k Václavu Havlovi zřejmě nestačí na to, aby Laudát Horáčka podpořil. Místo toho přirovnal textaře k Janu Fischerovi, který prý kandidaturu přepálil a nakonec neuspěl.

Celý rozhovor najdete zde.

V zákulisí se teď hledá kandidát, který bude mít šanci oslovit široké masy a skutečně porazit Miloše Zemana, pakliže bude kandidovat. Mluví se např. o europoslanci Jiřím Pospíšilovi, ale ten podle Laudáta nedokáže oslovit tak široké spektrum voličů jako Zeman.

„Považoval bych za velký problém této země, pokud by pan Zeman obhájil svůj post. Prezident nemá jít vstříc ‚dolním‘ deseti tisícům. On má naopak udávat laťku pro deset milionů směrem nahoru. Měl by se zkrátka najít český Kiska,“ pokračuje Laudát. Zeman si údajně uškodil tím, jak moc protežuje partnerství s Čínou, protože tento vztah nám zatím mnoho nepřináší.

„Ohrožuje to naše vztahy s Německem, USA a dalšími. 35 % našich výrobků jde přitom do Bavorska, to je šestý nejbohatší region světa. Představte si, že by najednou třetina firmy nemohla pracovat, nemohla ta firma třetinu vyvážet. A my ohýbáme záda kvůli jednomu procentu. Ti lidé se snad zbláznili. Moc se o tom nemluví, ale díky Václavu Havlovi a paní Albrightové jsme jedna z 11 zemí, která má největší přístup k americkému výzkumu. Já se divím, že nám tuhle výhodu ještě nesebrali,“ kroutí hlavou poslanec.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Podle Laudátova názoru potřebujeme kandidáta s jasnou vizí, kam má Česko směřovat v příštích letech, tak abychom neztratili krok s vyspělým světem. Nejlepší by prý bylo, kdyby šlo o nějakého akademika s vizí – typu Jiřího Grygara.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …