To je sranda: Petr Žantovský se ujal své funkce v ČTK. A někoho z toho málem klepla pepka

03.07.2018 13:12 | Zprávy

Konspirátor Žantovský. Redaktorka serveru Forum24 Johana Hovorková se ve svém novém článku pěkně zostra trefuje do novináře Petra Žantovského. A co je důvodem? Zasedala Rada ČTK, jejímž je Žantovský členem. A Žantovský si na zasedání stěžoval.

To je sranda: Petr Žantovský se ujal své funkce v ČTK. A někoho z toho málem klepla pepka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Žantovský

A o co přesně na zasedání šlo? Petru Žantovskému vadilo, že ČTK neinformovala veřejnost o udílení novinářských Krameriových cen. „Jedna z informací hned potvrdila, co se s touto agenturou pravděpodobně stane, pokud v ní převládnou obskurní figurky a další ‚mediální analytici‘ typu Petra Žantovského,“ komentuje to Hovorková.

Zpráva ze zasedání na serveru ČeskáMédia.cz uvádí: „V závěru schůze diskuse radních s generálním ředitelem nabrala nervózní tón. Petr Žantovský trval na zásadě, že agentura má zveřejňovat široké spektrum zpráv. Proto považuje za hrubou profesní chybu, že ČTK neinformovala o udělování Krameriových cen za nezávislou žurnalistiku.“

Krameriovy ceny, které jsou již několik let alternativou k tradičním novinářským cenám, okomentovala Hovorková velmi příkře. „Zdá se tedy, že do ‚širokého spektra zpráv‘ budou nyní patřit i lži, dezinformace a fake news, ať už tomuto jevu říkáme jakkoli. Protože právě to je hlavním posláním těchto ‚cen‘, které dostávají zejména představitelé tzv. alternativních médií – a čím více lží šíří, tím lépe,“ píše novinářka.

Podle ní mají česká média problém. Je zcela běžné, že zprávy ČTK přebírají jednotlivé redakce a není v jejich silách všechny ověřit. „Jenomže teď tomu pravděpodobně bude jinak, protože asi bude nutné monitorovat Parlamentní listy, Aeronet a další proruské, prolhané weby, které zveřejňují svou alternativní pravdu, tedy lež,“ píše Hovorková.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

Mgr. Martin Hájek byl položen dotaz

Už jste si vyhodnotili váš neúspěch ve volbách?

Na základě čeho jste čekali větší úspěch ve volbách, když víc než zájmy občanů ČR hájíte ty evropské – např. migrační pakt, grean deal, přijetí Eura atd? Nemyslíte, že je třeba, abyste víc naslouchali tomu, co chce většina lidí v ČR? Nebo čemu přičítáte váš neúspěch? Ještě bych řekl, že si za to můž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …