Tohle přijde do škol! Burcuje mladý Klaus

31.07.2018 10:20

Komentátor Petr Honzejk zareagoval na svém facebookovém profilu na slova poslance za ODS Václava Klause mladšího, jenž se v posledním komentáři vyděsil, že se děti budou učit rozeznávat fake news. „Namísto toho, aby je učili o svobodě slova a toleranci jiných názorů,“ doplnil Honzejk Klausova slova.

Tohle přijde do škol! Burcuje mladý Klaus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus mladší

„Fakt mně není jasný, jak může svobodě slova ublížit, když se děti dozví, že není nutný věřit každý hovadině,“ poznamenal následně ke Klausovým slovům komentátor.

Klaus mladší svůj komentář přinesl na serveru Novinky.cz, když poukázal například na to, že české školství má podle něj úplně jiné problémy než to, že by žáci byli málo politicky uvědomělí. „Učit žáky (a studenty), co si mají myslet, do škol nepatří. Občanská výchova se ve školách dávno učí – má svoje osnovy, učebnice a tak dále,“ poznamenal k navrhované koncepci občanského vzdělávání Klaus mladší. 

Původní text ZDE

„Nejděsivější na tom všem je především to, že vůbec nejde o nějaký nápad pana Babiše. Jde o ‚Dlouhý pochod institucemi‘ nové neomarxistické levice, která již spolehlivě ovládá významná média, univerzity, státní úřady a ministerstva,“ poznamenal dále občanskodemokratický poslanec.

Obává se snahy vymývat dětem ve školách mozky. „Což už beztoho mnozí dělají, ale ne všude stejně intenzivně. Budou učit děti rozeznat ‚Fake news‘ namísto toho, aby je učili o svobodě slova a toleranci jiných názorů. Koneckonců tenhle komentář by určitě neprošel – podle těch krasoduchů žongluje s daty, je nenávistný, dělá z komára velblouda – vždyť zatím nikdo nikoho k ničemu přímo nenutí (jako v počátcích inkluze, že jo…),“ řekl Klaus mladší. 

Ten nyní připravuje písemnou interpelaci na ministra školství a podává pozměňovací návrh ke školskému zákonu, kde v hlavních cílech vzdělávání pro české děti hodlám vypustit „politické“ formulace. „Aktivní politika do škol nepatří,“ uzavřel.

Celý příspěvek Petra Honzejka:

Pan Václav Klaus ml. se v posledním komentáři vyděsil, že "Budou učit děti rozeznat „Fake news“, namísto toho, aby je učili o svobodě slova a toleranci jiných názorů." Fakt mě není jasný, jak může svobodě slova ublížit, když se děti dozví, že není nutný věřit každý hovadině.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…