Trump a premiér Itálie se shodli na migraci i přístupu k NATO

31.07.2018 9:16

Donald Trump se setkal s Giuseppem Contem, italským premiérem, a vypadá to, že si oba lídři padli do oka. Trump pochválil italskou vládu za její přístup k migraci, Conte zase slíbil, že se bude snažit šířit poselství, které Trump poslal do NATO, o zvýšení financování. Informovala o tom agentura Reuters a server politico.eu.

Trump a premiér Itálie se shodli na migraci i přístupu k NATO
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Donald Trump

Oba státníci se předháněli ve vyjmenovávání podobností mezi oběma zeměmi. Prezident Trump Contemu pogratuloval k jeho zvolení a jeho postoji k migraci. „Zcela souhlasím s tím, co děláte s ohledem na migraci, nelegální migraci a i legální migraci,“ chválil Conteho Trump. A dodal: „Zaujal velmi tvrdý postoj k migraci, postoj, který přijalo jen velmi málo zemí. A upřímně řečeno, myslím, že dělá správně.“ Conte na oplátku hovořil o Trumpově postoji k NATO a přislíbil, že se bude snažit šířit jeho myšlenky mezi evropskými státníky.

Anketa

Má ještě cenu vyšetřovat dnes velké hospodářské kauzy 90. let?

97%
3%
hlasovalo: 6877 lidí

Premiér Conte je v politice nováčkem, ve funkci je teprve od prvního června. Shodli se na něm jako na kompromisním kandidátovi Liga Severu a Hnutí pěti hvězd. Jeho politickými prioritami je zvýšení sociálních dávek a tvrdý postoj k imigraci. Řekl prý, že jeho vláda skončí migrační byznys. A jednou z cest, jak toho dosáhnout, má být zřejmě uzavření přístavů pro lodě přivážející uprchlíky. Conte také často apeloval na ostatní evropské lídry, že jeho země je nespravedlivě zatížena migračním břemenem.

Podle Deutsche Welle Trump tuto konferenci použil také pro své vlastní cíle. Pohrozil, že pokud Kongres neschválí finance na ochranu hranic, která obsahuje i jeho projekt zdi na hranicích s Mexikem, nechá vládu dojít až do rozpočtového provizoria. Ale dodal, že je zde samozřejmě prostor pro vyjednávání a není zde nějaký bod bez návratu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je arogantní, neplní úkoly! Pospíšil s Hřibem si vjeli do vlasů na ČT, ostře

11:56 Je arogantní, neplní úkoly! Pospíšil s Hřibem si vjeli do vlasů na ČT, ostře

V koalici hlavního města to vře. Předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil stupňuje kritiku primátora Zd…