Trump naštval Pilipa. A další. „Trestat,“ padlo

17.03.2023 14:00 | Ze sítí

Zatím poslední předvolební projev bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa nenechal nikoho na pochybách, že se v případě zvolení zasadí o mírové řešení ukrajinského konfliktu a zároveň pravděpodobně uzavře kohoutek vojenské pomoci Ukrajině. Mezi těmi, kdo jeho slova i pohled na konflikt a na samotné Rusko kritizoval, byl i bývalý ministr financí ČR Ivan Pilip.

Trump naštval Pilipa. A další. „Trestat,“ padlo
Foto: Repro Youtube
Popisek: Bývalý americký prezident Donald Trump

„Podle Donalda Trumpa není Rusko žádná hrozba,“ začíná shrnutím posledního projevu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa bývalý ministr Ivan Pilip. 

„Pravda je to jen v tom, že ještě větší hrozba než samotné Rusko jsou lidé jako on uvnitř zemí Západu. Pokud by se dostali k moci, byl by to rozklad a vítězství Ruska bez boje,“ dodává Pilip a naznačuje, že s obsahem projevu bývalého prezidenta USA nesouhlasí.

O co vlastně šlo?

Donald Trump nedávno prohlásil v rámci své předvolební kampaně, že největší hrozbou pro západní civilizaci není Rusko, ale samy USA a lidé, kteří nenávidí Spojené státy, a přitom je reprezentují. Tito lidé prý škodí Americe víc než Rusko a Čína dohromady a jedině on se může takových lidí zbavit. Podle Trumpa jsme nejblíže 3. světové válce, co jsme kdy byli, a v této souvislosti vyzývá k okamžitému zastavení bojů na Ukrajině.

S Pilipovým výkladem souhlasí i někteří diskutéři, kteří svůj názor připojili pod jeho příspěvek.

„Tohle už by mělo být trestné,“ napsal jeden z nich.

„Žít si na Západě od malička, využívat celý život výhod svobody a demokracie, a přitom přímo, či nepřímo se zastávat nebo obhajovat Rusko. Nechal bych je tam žít, ale bez peněz, které vydělali, když užívali výhody života na Západě,“ má jasno diskutér s vlajkami ČR, EU a Ukrajiny u fotografie na svém profilu.

Na Trumpův projev ale reagoval i další uživatel twitteru, který na svůj účet vložil odkaz na článek, který uveřejnil server The Guardian a přidal svůj komentář.

„Trump a Putin to by se rýmovalo dobře. Prezidentské volby ve Spojených státech budou v 2024. Do té doby by se měla Ukrajina pokusit dosáhnout (s naší pomocí) co nejlepšího výsledku v boji s ruskými okupanty. Kdyby se Trump stal znovu prezidentem. Raději na to nechci myslet.“

Pravdou zůstává, že zmíněný Trumpův projev nevyzněl vůbec pozitivně, co se týká podpory Ukrajiny a jejího boje s Ruskem.

„Každý den, kdy válka na Ukrajině, která má odvést pozornost, pokračuje, riskujeme globální válku. Musí nám být naprosto jasné, že naším cílem musí být okamžité a úplné zastavení bojů. Veškerá střelba musí skončit. Toto je ústřední problém. Potřebujeme bez prodlení nastolit mír,“ řekl v něm doslova Donald Trump a nenechal nikoho na pochybách, že by v případě vítězství v nadcházejících prezidentských volbách omezil, nebo úplně stopnul vojenskou pomoc Ukrajině.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: MaA

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rusofilové ve střední Evropě... Velký průzkum zjistil hodně drsná čísla

20:04 Rusofilové ve střední Evropě... Velký průzkum zjistil hodně drsná čísla

Slovensko je podle obsáhlého mezinárodního průzkumu slovenského think-tanku Globsec nejvíce nakloněn…