Trump naštval Pilipa. A další. „Trestat,“ padlo

17.03.2023 14:00 | Ze sítí

Zatím poslední předvolební projev bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa nenechal nikoho na pochybách, že se v případě zvolení zasadí o mírové řešení ukrajinského konfliktu a zároveň pravděpodobně uzavře kohoutek vojenské pomoci Ukrajině. Mezi těmi, kdo jeho slova i pohled na konflikt a na samotné Rusko kritizoval, byl i bývalý ministr financí ČR Ivan Pilip.

Trump naštval Pilipa. A další. „Trestat,“ padlo
Foto: Repro Youtube
Popisek: Bývalý americký prezident Donald Trump

„Podle Donalda Trumpa není Rusko žádná hrozba,“ začíná shrnutím posledního projevu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa bývalý ministr Ivan Pilip. 

„Pravda je to jen v tom, že ještě větší hrozba než samotné Rusko jsou lidé jako on uvnitř zemí Západu. Pokud by se dostali k moci, byl by to rozklad a vítězství Ruska bez boje,“ dodává Pilip a naznačuje, že s obsahem projevu bývalého prezidenta USA nesouhlasí.

O co vlastně šlo?

Donald Trump nedávno prohlásil v rámci své předvolební kampaně, že největší hrozbou pro západní civilizaci není Rusko, ale samy USA a lidé, kteří nenávidí Spojené státy, a přitom je reprezentují. Tito lidé prý škodí Americe víc než Rusko a Čína dohromady a jedině on se může takových lidí zbavit. Podle Trumpa jsme nejblíže 3. světové válce, co jsme kdy byli, a v této souvislosti vyzývá k okamžitému zastavení bojů na Ukrajině.

S Pilipovým výkladem souhlasí i někteří diskutéři, kteří svůj názor připojili pod jeho příspěvek.

„Tohle už by mělo být trestné,“ napsal jeden z nich.

„Žít si na Západě od malička, využívat celý život výhod svobody a demokracie, a přitom přímo, či nepřímo se zastávat nebo obhajovat Rusko. Nechal bych je tam žít, ale bez peněz, které vydělali, když užívali výhody života na Západě,“ má jasno diskutér s vlajkami ČR, EU a Ukrajiny u fotografie na svém profilu.

Na Trumpův projev ale reagoval i další uživatel twitteru, který na svůj účet vložil odkaz na článek, který uveřejnil server The Guardian a přidal svůj komentář.

„Trump a Putin to by se rýmovalo dobře. Prezidentské volby ve Spojených státech budou v 2024. Do té doby by se měla Ukrajina pokusit dosáhnout (s naší pomocí) co nejlepšího výsledku v boji s ruskými okupanty. Kdyby se Trump stal znovu prezidentem. Raději na to nechci myslet.“

Pravdou zůstává, že zmíněný Trumpův projev nevyzněl vůbec pozitivně, co se týká podpory Ukrajiny a jejího boje s Ruskem.

„Každý den, kdy válka na Ukrajině, která má odvést pozornost, pokračuje, riskujeme globální válku. Musí nám být naprosto jasné, že naším cílem musí být okamžité a úplné zastavení bojů. Veškerá střelba musí skončit. Toto je ústřední problém. Potřebujeme bez prodlení nastolit mír,“ řekl v něm doslova Donald Trump a nenechal nikoho na pochybách, že by v případě vítězství v nadcházejících prezidentských volbách omezil, nebo úplně stopnul vojenskou pomoc Ukrajině.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: MaA

Ve frakci Patrioti pro Evropu překreslíme mapu Evropy

Co přesně tím myslíte? Jak překreslit? A věříte tomu, že je EU reformovatelná, a že to dokážete? Vaše frakce je údajně třetí nejsilnější, to znamená, že nemáte většinu. Navíc mi přijde, že s těmi největšími nesmysli přichází EK a nevím, zda jim tak můžete zabránit? Fandím vám, jen si nemyslím, že je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejméně špatný,“ ozvalo se. Vláda chce Síkelu v Bruselu

20:30 „Nejméně špatný,“ ozvalo se. Vláda chce Síkelu v Bruselu

Bude českou eurokomisařkou Danuše Nerudová, Marcel Kolaja, nebo Jozef Síkela? Vláda Petra Fialy měsí…