Ty vaše slintečky ... Xavera si opět vzal do parády jeho oblíbený „ústav". Ani Newsroom by se prý za takovou žumpu nemusel stydět

25.01.2021 16:04 | Zprávy
autor: vef

Moderátor Luboš Xaver Veselý se na svém facebookovém profilu podílel o vysílání svého streamu, v němž se vyjádřil proti článku Vojtěcha Bergera ze serveru HlídacíPes.

Ty vaše slintečky ... Xavera si opět vzal do parády jeho oblíbený „ústav". Ani Newsroom by se prý za takovou žumpu nemusel stydět
Foto: Repro Youtube
Popisek: Radní ČT Luboš Xaver Veselý po zasedání

„Já tady jako z principu na tomto streamu necituji, nedělám žádnou reklamu lživým webům a dezinformačním a bůhvíjakým a PRovým a tak, ale dnes udělám výjimku a udělám ji rád, protože si myslím, že to tak je správně. Chci mluvit o dnešním článku na webu HlídacíPes. HlídacíPes, což jak víme, je projekt Ústavu nezávislé žurnalistiky. Protože mě někdo psal na Messengeru, jestli jsem to četl, ten článek, tak jsem se na to tentokrát podíval. Já jsem tady oblíbené kačátko jistého pana Vojtěcha Bergera, který tam o mně v rámci kritické žurnalistiky napsal mnoho již článků, řeknu kritických. A nepozastavoval jsem se nad drobnými manipulacemi a drobnými nepřesnostmi, to jenom proto, že to nečtu,“ sdělil ve svém sobotním pořadu Xaver Live moderátor Veselý. Hovořil o článku s titulkem: S Babišem o vesmíru, se Zemanem o koprovce. Ke Xaverovi do rozhlasu už ale politici nechodí. 

„Úroveň tady toho článku, a tím pádem i úroveň toho pana novináře je podobná jako celý projekt Ústav nezávislé žurnalistiky. Prostě pan Berger tady píše dnes článek, mám to vyscreenováno. Píše zkrátka o tom, že do mého pořadu na Českém rozhlase Xaver a host chodí politici a že to není v pořádku. A bylo to mnoho článků a tak dále. Ostatně když pracovníci Českého rozhlasu proti mně sepisovali jakýsi otevřený dopis, tak o tom pan Berger samozřejmě napsal dlouhosáhlý článek, ale to, že vznikla petice na moji podporu, kterou podepsalo 3 300 lidí, tak o tom samozřejmě pan Berger nepsal. Ale co je na tom to nejdůležitější. Abyste věděli, jakým způsobem se lže a manipuluje. Tak on tady píše: ‚Po loňském rozhovoru s komunistou Kováčikem se však už žádný aktivní politik v pořadu Xaver a host neobjevil. Nepočítáme-li někdejšího europoslance a velvyslance Vladimíra Remka,‘“ začal s citováním Xaver.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…