Univerzita obrany má problém. Stropnický jí zastavil akci za půl miliardy

10.05.2014 11:48

Univerzita obrany v Brně se nového kampusu, na který čeká už šest let, nedočká. Projekt zastavil ministr obrany Martin Stropnický (ANO) poté, co viděl hospodaření univerzity. Její rozpočet je prý srovnatelný s Vysokou školou ekonomickou v Praze, kde studuje na 20 tisíc studentů. Na Univerzitě obrany jich je jen několik stovek.

Univerzita obrany má problém. Stropnický jí zastavil akci za půl miliardy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

Podle informací serveru Deník.cz činí roční rozpočet Univerzity obrany v Brně asi miliardu korun. Za tyto peníze zajišťuje výuku několika stovek budoucích vojáků i civilních zaměstnanců ozbrojených sil. Proč chtěla škola nový kampus? Protože jí stávající prosto nestačí, nemá kde konat promoce, současná aula je malá a škola si musí najímat jiné prostory, což není zadarmo. Dále měla být postavena např. nová knihovna. Celkové náklady byly odhadovány na půl miliardy. Dvě třetiny nákladů měla hradit EU, třetinu stát.

Nakonec ale bude muset univerzita vystačit se stávajícími kapacitami. Navíc nelze vyloučit, že dojde i na propouštění. „Očekávám, že rektor Bohuslav Přikryl sám předloží nějaký plán, který si buď obhájí, nebo ne. Změny jsou ale nutné," vysvětlil Stropnický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

20:27 Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

Otevřel by trhy a na ministra zahraničí by povolal někoho zkušenějšího. Karel Krejza, poslanec občan…