Uprchlíci opět znásilňovali v Rakousku. A podívejte se, na co se potom vymlouvali

29.04.2016 5:35

Rakouskem otřásá další znásilnění, kterého se dopustili migranti. Tři afghánští mladíci měli znásilnit jednadvacetiletou studentku na veřejných toaletách ve vídeňském zábavním parku Prátr.

Uprchlíci opět znásilňovali v Rakousku. A podívejte se, na co se potom vymlouvali
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Menší uprchlický tábor pro rodiny s dětmi v Ankawě. Jde o křesťanskou čtvrť Arbílu, čtvrtého největšího města v Iráku
reklama

Studentka byla v Prátru se svojí přítelkyní, od které se na moment odpojila, aby si odskočila na veřejné toalety. Do nezamčené toalety však za ní vnikli tři afghánští žadatelé o azyl ve věku šestnácti až sedmnácti let. Na dívku okamžitě zaútočili a postupně ji všichni znásilnili. Podle výpovědi dívky na policii jí drželi ústa, aby nemohla volat o pomoc. Celá událost se stala před několika dny pár minut po půlnoci.

„Když se o chvíli později šla kamarádka znásilněné dívky podívat na toalety, našla ji tam ležet na podlaze,“ sdělila médiím mluvčí policie Roman Hahslinger. Tři útočníci mezitím opustili místo činu, ale zanedlouho byli zajištěni policií. Všichni okamžitě uvedli, že byli příliš opilí a celý incident si vůbec nepamatují. Jeden z nich však později přiznal, že dívku skutečně znásilnili. Další z tria uvedl, že dívku drželi na toaletě, ale neznásilnili ji.

Celý text v angličtině je ZDE

Poslední z tria jako jediný trvá na tom, že si nepamatuje vůbec na nic. A to přesto, že jednadvacetiletá oběť jejich zvrhlého řádění všechny útočníky bezpečně identifikovala. Policie útočníky poslala do věznice ve čtvrti Josefstadt, kde budou čekat na výsledky vyšetřování. Jak uvádí rakouská mutace internetového serveru The Local, v zábavním parku Prátr se podobných incidentů odehrálo v minulých měsících hned několik.

V lednu letošního roku došlo ke znásilnění v ulici Haupthalle a v uplynulém měsíci policie zaznamenala jeden pokus o znásilnění. V obou případech figurují žadatelé o azyl mladší osmnácti let. „K dalšímu pokusu o znásilnění došlo také ve Štýrském Hradci, kde v nočních hodinách napadl sedmnáctiletý žadatel o azyl původem z Afghánistánu ženu přímo na ulici, když se vracela domů. Opilý teenager se snažil dvacetiletou dívku políbit. Když se bránila, chytil ji za vlasy a shodil na zem.

Naštěstí se ženě podařilo vymanit z útočníkova sevření a křikem přivolat na pomoc kolemjdoucí. Zadržený Afghánec se podle policie choval agresivně a obvinění z pokusu o znásilnění odmítl. Před necelými třemi týdny byl ze znásilnění obviněn další afghánský žadatel o azyl. Podle výpovědi třináctileté dívky ji měl v průběhu tří měsíců opakovaně znásilňovat. Podezřelý dvacetiletý Afghánec byl zadržen policií a čeká jej soud.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

8:41 „Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Ona, která se ještě nedávno učila chodit na nočníček, si dovolí sp…