V Reflexu udeřili na prezidenta:Takhle to dopadá, když Zeman lže!

20.02.2016 11:58

Do České republiky dorazila třetí skupina uprchlíků – křesťanů pronásledovaných v Iráku. Mají bydlet na Frýdecko-Místecku, ale zdejší obyvatelé se proti příchodu lidí prchajících před utrpením bouří. Přítomnost běženců se jim nelíbí. Křesťané odmítají křesťany. A podle sociologa Jana Jandourka za to můžeme poděkovat demagogii a lžím prezidenta Miloše Zemana.

V Reflexu udeřili na prezidenta:Takhle to dopadá, když Zeman lže!
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman během rozhovoru pro ParlamentníListy.cz

Občané Smilovic dali jasně najevo, že ve své obci nestojí o to, aby tu, byť na přechodnou dobu, našli přístřeší uprchlíci z Iráku. Proč? Protože jim do hlavy nevidíme a nevíme, jestli z nich přece jen nejsou teroristé. Tak to aspoň zdůvodňovali místní. Ptali se také, proč český stát pomáhá raději Iráčanům než vlastním.

„Tato situace je výsledkem demagogického řádění českých extremistů. Pro dobu je charakteristické, že dřív byli extremisté na okraji, dnes jako extremista vykládá své pochybné rozumy i prezident. Ten se, jak známo, fakty už dávno nezatěžuje. Stejně tak jeho příznivci. ‚Důvěřuje‘ mu 56 procent občanů, což je záhada, když byl tolikrát přistižen při lži,“ napsal Jandourek pro Reflex.cz.

Celý komentář naleznete zde.

K dokreslení celé situace je však také třeba říci, že část obyvatel obce se za tyto názory stydí a věří, že křesťan křesťanovi má pomoci. V minulosti jsme to dokázali. Není to přece poprvé, co do Evropy přišly tisíce uprchlíků. Totéž se stalo např. v devadesátých letech minulého století za války na Balkáně. A i v této vlně přicházeli muslimové. A to není vše.  

„Miloš Zeman lže, když mluví o především ekonomických uprchlících a mladých mužích. Většina běženců pochází ze zemí, jež jsou postiženy válkou: 50 procent Syřané, 20 procent Afghánci, 10 procent Iráčané. Muži tvoří 60 procent, ženy 40 procent. Za první tři čtvrtletí dostalo azyl 48 procent těch, kdo žádali, ekonomičtí migranti z Kosova nebo Albánie se musejí vracet domů,“ doplňuje Jandourek.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Do EU, která má pět set milionů obyvatel, migranti proudí stále, není to ani zdaleka jen záležitost posledních dvou či tří let. Uprchlíci tedy představují jen zlomek evropské populace, problém však je v jejich koncentraci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ať žije Zemáááááán! Opilí občané se svlékali na náměstí a pálili trenky

22:30 VIDEO Ať žije Zemáááááán! Opilí občané se svlékali na náměstí a pálili trenky

Prezident Zeman inspiruje pálením čevených trenek! A to konkrétně pětici alkoholem viditelně povzbuz…