V Sýrii vznikají nové letecké základny. Po Rusech je začali budovat i Američané

13.12.2015 16:21 | Zprávy

Novou leteckou základnu sice v Sýrii budují Rusové, Američané za nimi ale pozadu nezůstávají. Na severovýchodě Sýrie zprovozňují američtí experti opuštěné letiště a proměňují ho na vojenské. S odvoláním na íránskou agenturu Fars a izraelský server Debkafile o tom informoval server Novinky.cz.

V Sýrii vznikají nové letecké základny. Po Rusech je začali budovat i Američané
Foto: M.Kutilová
Popisek: Na hranicích s Islámským státem

Americká letecká základna má vznikat v guvernorátu Hasaka, který mají pod kontrolou kurdské milice YPG.

Americký prezident Barack Obama vyslal na pomoc Kurdům bojujícím proti radikálům z Islámského státu speciální síly. Podle libanonského listu Al-Akhbar dorazili američtí experti do Hasaky před dvěma měsíci, aby připravili dva a půl kilometru dlouhou ranvej a zprovoznili letiště Abú Hadžar, které je už pět let opuštěné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Kritizujete migrační kvóty, ale není to pozdě

Respektive s křížkem po funuse? A kdybyste byli ve vládě, zařídíte nějak naše vyvázání z migračního paktu? Jde to vůbec - jinak než když vystoupíme z EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vyšší zdanění cigaret, nejméně o 62 Kč. Česká vláda se přimluvila

9:00 Vyšší zdanění cigaret, nejméně o 62 Kč. Česká vláda se přimluvila

Zdražení až o desítky procent by mohli v blízké budoucnosti pocítit kuřáci při koupi cigaret či dalš…