VIDEO S tímhle špinavým zvířetem si jděte pěšky. Muslimský taxikář v Británii vyhodil slepce se psem

06.07.2016 5:13

V poslední době bylo zaznamenáno množství případů, kdy se muslimové chovali značně „neevropsky“ k ženám nebo sexuálním menšinám. Nyní se objevila další skupina, která se stoupajícím podílem vyznavačů muslimského náboženství v Evropě bude mít problém. Jde o slepce, kteří k pohybu často používají vycvičené psy. A o těchto zvířatech Korán muslimům kategoricky říká, že jsou nečistá.

VIDEO S tímhle špinavým zvířetem si jděte pěšky. Muslimský taxikář v Británii vyhodil slepce se psem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Letnou za ministerstvo vnitra svolali muslimové modlitbu (arabsky salát). Protestovali tak proti zásahu policie minulý pátek

Že soužití slepců a vyznavačů islámu bude problematické, ukázal nedávno případ z anglického Leicestru. Místní slepec Charles Bloch si se svou partnerkou objednal taxi a do ulic s sebou jako obvykle vzal i svého slepeckého psa. To ještě netušil, jaký jej kvůli nezbytnému doprovodu čeká zážitek.

Přistavený taxík řídil snědý muž, oděný do typického muslimského oděvu i s pokrývkou hlavy. To však slepec neviděl, takže se s vyznáním taxikáře seznámil až tím, že mu staženým okénkem zavřených dveří oznámil, že slepeckého psa do svého vozu nevezme. Důvodem je prý jeho víra, muslimové totiž považují psy za nečistá zvířata a on si nemůže dovolit svůj taxík takto pošpinit.

Nevidomý zákazník protestoval a upozorňoval na zákon o hendikepovaných z roku 1995, který mu garantuje, že nebude žádným způsobem diskriminován.

Taxikář však zatvrzele trval na tom, že jeho náboženství je nad zákonem. Na další stížnosti slepci škvírou v zavřeném okénku vzkázal, ať si stěžuje u vedení firmy, ale on že žádné nečisté psy vozit nebude. Nato šlápl na plyn a rozjel se. Zoufalý zákazník za ním jen křikl, že jej zažaluje.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

21:15 Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

Chování vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) je za hranou právního státu, míní předseda hnutí SPD Tom…