Vláda probere plán střednědobých výdajů i šumavský národní park

24.04.2013 6:23 | Zprávy

Návrhem střednědobých výdajových rámců na roky 2014 až 2016 se bude dnes zabývat česká vláda. Ministři mají na programu dále například kontroverzní návrh zákona o vyhlášení Národního parku Šumava a stejně kontroverzní novelu zákona o potravinách. Je také možné, že se kabinet vrátí k otázce případného úplného zrušení kritizovaného projektu sKarty.

Vláda probere plán střednědobých výdajů i šumavský národní park
Foto: Hans Štembera
Popisek: Schůze vlády. Na programu mimo jiné byl i výběr strategického investora do společnosti České aerolinie a.s.

Ministerstvo financí počítá v návrhu výdajových rámců s tím, že vládní výdaje v následujících letech porostou. V roce 2016 by měly výdaje státního rozpočtu a státních fondů činit 1,158 bilionu korun. Ministerstvo současně předpokládá pro následující tři roky deficit veřejných financí 2,8 procenta hrubého domácího produktu, tedy pod tříprocentní hranicí požadovanou EU.

Zákon z dílny Ministerstva životního prostředí o zřízení Národního parku Šumava má například pozměnit zóny parku nebo umožnit zásahy proti kůrovci. Návrh je ale podle ekologů v rozporu se zásadami ochrany přírody, krajiny a biodiverzity, má i četné právní nedostatky a zredukuje oblasti ponechané přírodě. Proti se vyslovil i ministr zahraničí a šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr, čtk

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pane Výborný, nebouchejte tady do stolu.“ Okamura řekl větu o Rusku. A ministr se zhrozil

14:13 „Pane Výborný, nebouchejte tady do stolu.“ Okamura řekl větu o Rusku. A ministr se zhrozil

„Já když jsem četl volební program hnutí ANO, tak jsem málem spadl ze židle. Tyhle sliby buď budou p…