Vyjednávání s majiteli OKD je trochu zvláštní, prozradil ministr Mládek Třeba například...

28.04.2016 18:56

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek zavítal do čtvrteční Kauzy na Rádiu Impuls a promluvil o situaci v OKD. Ale nejen o ní. Došlo také na plán výměny televizorů, kterému se občané pravděpodobně nevyhnou, protože se politici EU už dohodli, že bude šířen kvalitnější televizní signál.

Vyjednávání s majiteli OKD je trochu zvláštní, prozradil ministr Mládek Třeba například...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

„Vyjednávání s majiteli OKD je trochu zvláštní,“ zahájil své vystoupení. Otázkou je, co udělá společnost Ad Hoc Group dál. Firma produkuje provozní ztrátu a je otázka, kdo za ní vlastně stojí. „Já jsem čekal, že aspoň symbolicky vymění někoho z managementu, ale nic takového se nestalo, takže je vlastně otázka, jak velká změna nastala vlastně jen tím, že odešli pánové Bakala a Kadaš,“ kladl si otázku člen vlády.

V tuto chvíli jsou na stole všechny možnosti toho, co dál se společností. V tuto chvíli je neprodejná, a to kvůli zadlužení firmy. „Úplně ideální by podle ministra bylo, aby část zaměstnanců prošla rekvalifikací. Zcela určitě bude nevyhnutelné zavřít šachtu Paskov. O tom už se mluví dlouho a všichni to vědí. Otázka je, co bude dál s těmi horníky, kteří nebudou převedeni na jinou práci. V létě se počítá s propuštěním čtyř stovek zaměstnanců. V ideálním případě by to podle ministra mělo být tak, že soukromá firma na jedné straně vyplatí zaměstnancům odstupné a zahladí následky těžby. Jenže to je pouze ideální varianta, která se nemusí naplnit.

V závěru promluvil také o potřebě koupit si novou televizi v souvislosti s přechodem na modernější vysílání DVBT2. Má to ovšem slabinu. Lidé si kvůli tomu budou muset za své peníze koupit modernější televize nebo alespoň set-top boxy, a to se mnoha voličům nebude líbit. „Mně se to taky nelíbí, ale nemohu s tím nic dělat. Tam je dohoda na celoevropské úrovni a jediné, co není dořešené, je ten přesný termín přechodu,“ prozradil host.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nekorektní, ale pravdivý popis současné reality. To je kniha Kladivo na politiky

20:01 Nekorektní, ale pravdivý popis současné reality. To je kniha Kladivo na politiky

Kniha je zaměřena na podstatu úlohy člověka, jeho vlastností, projevů, jednání a na pojmenování důsl…