Zákaz kotlů: Naštvaná důchodkyně a ministerstvo. Byli jsme u toho

20.06.2023 15:01 | Komentář

Připravovaný zákaz kotlů na tuhá paliva, který má vejít v platnost od září příštího roku, přináší mnohým Čechům obavy a starosti. Bojí se totiž, že náklady spojené s výměnou kotle za ekologičtější produkt (například tepelné čerpadlo nebo kotel na biomasu), přesáhnou jejich finanční možnosti. Byli jsme u toho, když naštvaná důchodkyně, paní Olga, rozhořčeně vysvětlovala, proč na dotační podporu zřejmě nedosáhne. Ministerstvo životního prostředí však tvrdí, že neexistuje domácnost, která by ze systému vypadla...

Zákaz kotlů: Naštvaná důchodkyně a ministerstvo. Byli jsme u toho
Foto: Hans Štembera
Popisek: Smog, ilustrační foto

Jak ParlamentníListy.cz minulý týden informovaly, plánovaný zákaz kotlů na tuhá paliva, který začne platit od 1. září 2024, výrazně zasáhne do českých domácností. Již jen rok a dva měsíce mají lidé na to, aby se na změnu připravili a kotle nahradili, jinak se vystavují riziku až padesátitisícové (a případně i opakované) pokuty.

Mnoho Čechů, kteří starými kotly stále topí, se však změny obávají. A to především z finančních důvodů. Nízkopříjmové domácnosti mohou mít problémy s financováním a nic na tom nemění ani státní pomoc v podobě nejrůznějších dotací.

Dosáhne na to každý

Redakce ParlamentníchListů.cz oslovila Ministerstvo životního prostředí, pod které tato agenda spadá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Je s podivem, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusesafec , 20.06.2023 18:41:43
Že exploze plynovodu Nord-stream a následný únik obrovského množství skleníkového plynu metanu nikomu odpovědnému v EU ani moc tak nevadí, nevadí jim ani zničení hráze Kachovské přehrady, nevadím jim jedovaté střelivo z ochuzeného uranu, strašně rádi by válčili s Ruskem, ale budou zakazovat lidem, aby si topili uhlím.

|  16 |  0

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…