Ze Sýrie přišlo hrůzné svědectví. Tuhne z toho krev v žilách

2. 12. 2016 18:42

„V každé válce nejvíce trpí ti nejslabší,“ uvedl farář ze syrského Aleppa Ibrahím Alsabagh. Jeho slova přinesl server RadioVaticana.cz.

Ze Sýrie přišlo hrůzné svědectví. Tuhne z toho krev v žilách
Foto: M.Kutilová
Popisek: Na hranicích s IS

Alsabagh v rozhovoru také uvedl, že vládní armáda postupuje za podpory ruských stíhaček a íránských sil v osvobození východní části města. Zároveň dodal, že ofenziva je dobře organizovaná. I přesto však prý takzvaní povstalci nepřestávají ostřelovat civilisty v západní části a obyvatele východní části používají jako své živé štíty. 

„Doprovázeli jsme tady mnoho dětských pohřbů. Zažili jsme skutečné masakry, rakety,které dopadaly do školních učeben uprostřed dne, do místností plných dětí. Viděli jsme na vlastní oči, co to znamená, když mladý člověk přijde o obě nohy, když má tělo plné nábojů nebo střepin. Bohužel, jako v každé válce, nejvíce trpí ti nejslabší, totiž děti,“ zmínil Alsabagh. Trpí prý kvůli podvýživě, ale také z hrůz kolem sebe. Trpí prý i ženy. „Jejich jediným přáním je mít trochu pokoje, žít tak, aby netrpěly strachem pokaždé, když jejich manžel vyjde z domu,“ dodal.

Původní text ZDE.

Obyvatelé západní části města hledí podle jeho slov na postup vládních vojsk s nadějí, východní obyvatelé se obávají smrti a totálního zničení. „My, jako církev, se zaměřujeme více na konkrétní utrpení člověka, který je připravován o svou důstojnost a jsme pro změny, ovšem takové, které se dojednávají v dialogu a nikoli zbraněmi,“ dodal. I z toho důvodu nyní společně s dalšími křesťanskými komunitami vysílá naléhavou a vytrvalou modlitbu za mír. 

„Chtěl bych proto využít této příležitosti a vybídnout všechny farnosti, oratoře, všechna centra pro děti, ale také všechny řeholní kongregace a domy, aby se připojily k této modlitbě z mír. Prosíme, aby každou první neděli v měsíci slavily mši svatou – nejlépe mši pro děti – na úmysl míru v Aleppu, v Sýrii a na celém světě,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výbuch hněvu a urážka Jakla v živém vysílání. Muž z vedení zpravodajství ČT odsoudil reakci profesora Lukeše

13:47 Výbuch hněvu a urážka Jakla v živém vysílání. Muž z vedení zpravodajství ČT odsoudil reakci profesora Lukeše

Čtvrteční debata v Událostech, komentářích České televize rozvířila české mediální vody. Před kamera…